Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kára z Gothamu: Batmobil se nyní prodává za jeden a půl milionů dolarů

Dominik Kovář
Diskuze (1)

Fanoušci Batmana, pozor! Vůz, který známe z filmů Batman (1989) a Batman se vrací (1992), je na prodej! 

Fanoušci filmů 90. let si jistě vzpomenou, jak se herec Michael Keaton, alias Batman, proháněl v ulicích nočního Gothamu s Batmobilem. Nyní je tento stroj k dispozici těm, kteří chtějí mít ve své sbírce opravdu vzácný kousek. I když, je nutné upozornit na jedno velké ale…

Video se připravuje ...

Nejedná se o originální kus z filmové série a zároveň není technicky způsobilý pro jízdu na pozemní komunikaci. Kopie Batmobilu vznikla pro Batman Stunt Show, který se nachází v zábavním parku Six Flags v New Jersey. Auto si poté od společnosti zakoupil vášnivý sběratel filmových aut, který ho nyní prodává.

Exotický stroj z filmového prostředí se vyznačuje sklolaminátovou karoserií. Blatníky si Batmobile vypůjčuje ze závodního prototypu Daytona. Obří turbína místo přední masky, boční otvory pro přívod vzduchu nebo netopýří křídla v zadní části vozu odpovídají futuristické verzi, která se objevila ve dvou zmíněných filmech z přelomu osmdesátých a devadesátých let. 

Když pomineme volant, interiér nám bude připomínat spíše kokpit stíhačky než automobilu. Pohled na nepřeberné množství budíků, páček a tlačítek má z dvoumístného kokpitu řidič (Batman) i spolujezdec, kterého zrovna slavný superhrdina zachrání. 

Pokud si myslíte, že v Batmobilu má Batman k dispozici pod kapotou motor s velkým objemem, musíme vás zklamat. Batmobile se dokonale hodí do dnešní doby, protože je poháněn elektromotorem s 48V baterií. Na kaskadérské show pravděpodobně ideální a dostačující. Maximální rychlost prototypu je mezi 40 až 45 km/h. 

Batmobile má stejně jako podle filmové předlohy funkční plamenomet a boční hákové vystřelovače. Zaslouží si však za všechny tyto vymoženosti vyvolávací cenu 1,5 milionů dolarů (34,6 milionů korun)? Pokud by se jednalo o originální exemplář ze slavných filmů, řekli bychom, že asi ano. Ale takhle… 

Přesto si tato kaskadérská rekvizita může díky téměř dokonalé kopii filmové verze najít bohatého milovníka filmů o Batmanovi, který bude chtít tento kousek do sbírky za jakoukoliv cenu. 

Dominik Kovář
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - Stejsn
5. 12. 2022 20:27
Navrch huj,
vespod.... a nejlepší je ten druhý volant.