Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Karma a Pininfarina chystají smršť novinek. Do Šanghaje přivezou tři modely

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 5. 4. 2019 • 08:49
16
Zobrazit náhledy (16)
Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma

Kalifornská automobilka a legendární italští designéři představí v příštích dnech trojici novinek. Všechny ukážou na šanghajském výstavišti.

Společnost Karma Automotive se spojila s italskými designéry Pininfarina a na blížící se autosalon v Šanghaji přivezou hned tři nové modely. Na výsledek spolupráce si ještě musíme počkat. Karma nás siluetou láká na sportovní kupé, dočkat se ale máme také nové generace modelu Revero a konceptu zvaného Karma Vision.

Spolupráce byla oznámena letos v lednu a toto budou její první výsledky. Karma chce tímto krokem zamíchat kartami a ve Spojených státech se stát konkurencí pro Teslu či NIO. Značka však nechce sbírat úspěchy jen doma, časem by ráda expandovala do Evropy a Asie.

Podrobností o jediném poodhaleném konceptu zatím není mnoho. Jediné, co s jistotou víme, je fakt, že design obstarali právě Italové a vzhledem k filosofii Karmy očekáváme nějakou formu elektrifikovaného pohonu.

Karma trojici nových modelů, které veze na čínské výstaviště, označuje jako „Shanghai Big Three“. U všech novinek se kromě elektrifikovaného pohonu počítá také s konektivitou a nějakou formou umělé inteligence. Právě to jsou totiž pro automobilku stěžejní pilíře.

„Náš obchodní a produktový plán počítá se spolupracemi s podobně smýšlejícími a hbitými partnery, jakým je právě Pininfarina,“ říká Dr. Lance Zhou, generální ředitel společnosti. Karma chce těžit nejen z legendárního jména, ale také nesčetného množství zkušeností, které designéři mají.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku