Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Karma poodhaluje koncept stylového elektrického kupé SC2

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 11. 2019 • 19:05
9
Zobrazit náhledy (9)
Karma SC1 Vision Concept Karma SC1 Vision Concept Karma SC1 Vision Concept Karma SC1 Vision Concept

Kalifornská automobilka Karma zveřejnila první snímek svého konceptu SC2, který bude odhalen na autosalonu v Los Angeles.

Nový koncept Karma SC2 by měl být evolucí působivého elektrického konceptu SC1 Vision, který automobilka představila na dubnovém autosalonu v Šanghaji. Oproti otevřenému roadsteru SC1 bychom se však nyní měli dočkat kupé s pevnou střechou, jak naznačuje první fotografie odhalující pravou polovinu vozu.

Stejné však zůstaly proporce klasického sportovního vozu s dlouhou kapotou, nízkou siluetou a krátkou zádí. Působivou zajímavostí zřejmě zůstanou i obří dveře, táhnoucí se od předních až po zadní kola, které se otevírají směrem vzhůru a nabízejí tak komfortní přístup do futuristicky pojatého a jednoduchého interiéru.

Kromě odhalení nového konceptu však kalifornská Karma plánuje představit na autosalonu v Los Angeles i svou vizi budoucnosti, ve které nechce být pouze výrobcem automobilů. „Karma se vyvíjí mimo automobilovou společnost i v technologickou značku, která chce být rovnocenně zaměřena na to, aby se stala důležitým inženýrským, designovým a high-tech inkubátorem pro ostatní,“ uvedl CEO Dr. Lance Zhou.

Kromě konceptu SC2 se však Karma chystá v Los Angeles představit ještě ostřejší a variantu modelu Revero GT, který byl také poprvé představen na autosalonu v Šanghaji. Kromě sportovnějšího vzhledu by mělo ostřejší Revero s označením GTS zvládnout akceleraci z 0 na 100 km/h v čase okolo 3,9 sekundy.

Již standardní Revero GT by však mělo akcelerovat z 0 na 100 km/h v čase okolo 4.6 sekundy. Pod kapotou přitom ukrývá pouze 1.5 litrový přeplňovaný tříválec z dílny BMW. Ten však neroztáčí kola, ale elektrický generátor. O pohon se tak stará dvojice elektromotorů o kombinovaném výkonu 399 kW (543 k) s točivým momentem 746 Nm.

Díky baterii o kapacitě 28 kWh nabízí Revero GT čistě elektrický dojezd 98 km (dle EPA) a dalších 450 km po aktivaci benzínového motoru. Hmotnost vozu však dosahuje celkem výrazných 2,290 kg a jeho maximální rychlost je elektronicky omezena na 201 km/h.

Související články

Témata