Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW představuje sedmý elektrický koncept: ID. Space Vizzion je mix SUV a GT, jenž míří do výroby

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 11. 2019 • 06:19
8
6
Zobrazit náhledy (8)
Volkswagen ID. Space Vizzion Volkswagen ID. Space Vizzion Volkswagen ID. Space Vizzion

Automobilka Volkswagen sází v posledních letech na elektrické koncepty, přičemž některé přetaví do sériové produkce. Jedním z nich má být i nejnovější vize ID. Space Vizzion.

Všechno to odstartovalo před třemi lety úvodním konceptem ID., což byl kompaktní hatchback na elektřinu a jakási vize nástupce elektrického Golfu. O tři roky později se vůz představil v sériovém provedení a příští rok se ho dočkáme na silnicích.

Takových konceptů ale Volkswagen postavil hned několik – crossover, limuzínu, minibus, ale třeba i plážovou buginu. Většinu z nich chce uvést do sériové produkce. Platí to i pro poslední přírůstek, koncept ID. Space Vizzion, jenž se představí v předvečer losangeleského autosalonu 19. listopadu.

„Rodina ID. ukázala, co všechno můžeme s elektromobily vytvořit v již existujících automobilových segmentech,“ nechal se slyšet šéf designového týmu Klaus Bischoff. „S konceptem ID. Space Vizzion ale vytváříme zcela novou, plně elektrickou kategorii aut.“

Nepřekvapí, že nejnovější koncept je postaven na modulární elektrické platformě MEB a slibuje dojezd 480 kilometrů na jedno nabití, ale i dynamické jízdní výkony a zcela novou úroveň digitálních služeb. Další podrobnosti, jakož i technické parametry, zůstávají zatím tajemstvím.

Pokud jde o celkové proporce, ID. Space Vizzion má snoubit prostornost známou z kategorie SUV s ladnými křivkami kategorie Gran Turismo. Už oficiální náčrty naznačují, že tohle auto bude velkou stylovkou. Myslí se ale i na životní prostředí. Kromě elektrického pohonu vyzdvihuje VW i interiér, ve kterém používá recyklované materiály. Tvůrci zmiňují především tzv. AppleSkin – veganskou alternativu kůže.

ID. Space Vizzion je zatím jen prostým konceptem, ale pouze u něj nezůstane. Volkswagen potvrdil, že vůz se dočká sériové produkce a světlo světa spatří závěrem roku 2021. Přijede v několika verzích, které budou uzpůsobené danému trhu – Severní Americe, Evropě a Číně.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
8. 11. 2019 16:24
Vizionar
Zari 2022:

Vw predstavuje další koncept ev - id tentokrát 17.

Je kombinaci helikoptery a ponorky.
Mozna uz tohle lidi chtit budou... po te, co se podarilo lobovanim prosadit opetovne zdvojnasobeni dani na cokoliv, co neni konceptem vw.
Avatar - Roland Von Wagen
8. 11. 2019 10:45
Asi se mi zobrazují špatné skici.
Protože to, co vidím, nevypadá ani jako SUV, ani jako GT, ani jako jejich kombinace.
Avatar - KANKUNEN
7. 11. 2019 18:50
VW nezkrachuje na dieselgate,
ale na EV.
Avatar - Ada je zase tady
7. 11. 2019 18:48
Kola
Nemohla by být ta kola ještě větší? A podvozek nižší? Bylo by to tak cool. :*)