Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Katar je blízko k převzetí podílu v automobilce Porsche

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 6. 2009 • 18:09
5
Katar je již blízko k převzetí minimálně čtvrtinového podílu v německém výrobci sportovních automobilů Porsche. Vyplývá to z informací německého listu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Porsche kontroluje téměř 51 procent největší evropské automobilky Volkswagen, jejíž součástí je rovněž česká Škoda Auto. Podle agentur Reuters a DPA by rozhodnutí o prodeji podílu mohlo padnout ještě tento měsíc.

Společnost Porsche o víkendu opět potvrdila, že s Katarem jedná, odmítla však poskytnout podrobnosti. Podle německého časopisu Spiegel podporuje dohodu s Katarem většina členů rodin Porschů a Piëchů, které automobilku Porsche kontrolují. Rodiny vlastní všechny kmenové akcie podniku a doposud nedovolily, aby část těchto akcií získal někdo zvnějšku.

Německý list Focus nedávno uvedl, že Katar zvažuje kromě získání podílu v Porsche rovněž koupi podílu ve Volkswagenu. Současná tržní hodnota automobilky Porsche činí 8,2 miliardy eur (téměř 220 miliard Kč). Hodnota čtvrtinového podílu tak přesahuje dvě miliardy eur.

Automobilka Porsche se v rámci snahy o převzetí Volkswagenu silně zadlužila. Své záměry proto změnila, takže nyní usiluje pouze o sloučení obou podniků.

Převzetí podílu v Porsche či Volkswagenu Katarem by bylo další arabskou investicí do německého automobilového průmyslu. Německý automobilový koncern Daimler v březnu oznámil, že prodá přes devět procent svých akcií společnosti Aabar Investments PJSC ze Spojených arabských emirátů za téměř dvě miliardy eur. Arabská firma se tak stane největším akcionářem Daimleru.

Témata
15. 6. 2009 16:41
Re: OT - For výtahovo info
FYI, takže fusion dnes přistaven do servisu prodejce, ten opět potvrdil, že auto vrže, nicméně tím reklamace skončila, jelikož bylo odmínuto vyměnit vrzající gumy, které samy o sobě nemají výrobní vadu (nikdo neví, proč to teda vydává ten otřesný zvuk, ale u Fordu s tím nic dělat nebudou). Holt je nutné se smířit s tím, že fordy vržou. Takže na to půjdu sám s glycerinem. Jen abys věděl, jak je Ford úžasná automobilka se skvělým servisem. :no: Pokud máš kontakt na servis, kde to vrzání vyřeší, napiš, jinak raději nereaguj...
15. 6. 2009 15:58
Re: Evoluce...
:yes: >:D
Avatar - euro89
15. 6. 2009 14:14
Re: Evoluce...
>:D
15. 6. 2009 08:56
Evoluce...
...bude cayenne v naftě napojený přímo na ropný vrt... >:-[] Ale vážně, jsem zvědavý, jaké reálné dopady to bude mít.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku