Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia chce do roku 2026 v Evropě prodávat pětinu aut na elektřinu

ČTK ČTK 14. 5. 2020 • 10:48
36
8
Zobrazit náhledy (36)
Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro

Automobilka Kia Motors plánuje do roku 2026 zvýšit v Evropě podíl prodávaných vozů čistě na elektrický pohon ze stávajících šesti na více než 20 procent. Všechny nové modely Kia uváděné v Evropě budou nabízet i elektrifikované hnací ústrojí, tedy hybridní nebo čistě elektrický pohon.

Během letošního prvního čtvrtletí vzrostly evropské prodeje nových elektromobilů Kia meziročně o 75 procent na 6811 vozů. To znamená, že bezemisní vozidla Kia tvořila šest procent celkových evropských prodejů značky proti 2,9 procenta loni.

V příštím roce nabídne Kia v Evropě nový elektromobil nabízející dojezd až 500 km. Bude mít vzhled crossoveru, novou podvozkovou platformu a schopnost rychlonabíjení do 20 minut. Do roku 2025 pak chce automobilka globálně nabízet 11 elektromobilů pokrývajících nejrůznější automobilové segmenty včetně SUV a MPV vozů.

"Mnoho z nových elektromobilů Kia se bude nabízet v Evropě, která je aktuálně celosvětovým tahounem prodejů v oblasti elektromobility. Povzbudily nás první prodejní úspěchy našich elektromobilů současné první generace, tedy nových modelů e-Niro a e-Soul," uvedl provozní ředitel Kia Motors Europe Emilio Herrera.

Kia kromě toho pro mnoho ze svých nových vozidel nabídne podporu nabíjení s napětím 400 V nebo 800 V, což umožní rychlé nabíjení v závislosti na různých požadavcích zákazníků na jednotlivé modelové řady.

Kia, která část své produkce pro Evropu vyrábí ve slovenské Žilině, chce do roku 2026 prodávat celosvětově 500.000 elektromobilů ročně.

Kia je sesterskou společností největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor. Společně tvoří pátou největší automobilovou skupinu na světě. Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny.

Související články

Témata
15. 5. 2020 18:16
Re: o 5 rokov chce mat
No co, jedni budou dotovat nákup EV, jiní zas svým zdravím doplácí na provozu spalováku někoho druhého..
15. 5. 2020 08:33
Re: o 5 rokov chce mat
EV si klidně kup. Nic proti nim nemám. Jen doufám, že po nikom nebudeš chtít, aby ti to platil. Taky doufám, že necháš žít i lidi, kteří EV nechtějí nebo na něj nemají.
15. 5. 2020 08:27
Re: o 5 rokov chce mat
Plán EU je takový, že minimálně stehně EV budou muset prodávat i jiné značky. Zákazník je sice nechce, ale pomůže se nějakými restrikcemi a zdražením aut se spalovacím motorem.
14. 5. 2020 20:37
Re: o 5 rokov chce mat
Chcem a plánujem je jedna vec, realita druhá. Faktom je, že podobné predpovede sa len málokedy plnia.
S inraštruktúrou by som to na problém nevidel, ak sa rozbehne predaj EV, pofičia aj investície do infraštruktúry. Pozri, akým tempom posledné roky rástol počiet čerpačiek - prečo asi? Rovnako to bude s nabíjaním EV. Keď bude treba, bude kde nabíjať, biznis je biznis.

"kto si mysli ze kupou elektroauta pomaha planete tak nech si kukne aky sajrat vznika len pri tazbe kdejakych tych drahych kovov potrebnych na vyrobu baterky... ta tazba je doslova peklom pre planetu" - akože sorry, ale na to sa už iné nedá napísať, ty somár, pozrel si sa niekedy, aký sajrajt vzniká pri ťažbe ropy a výrobe palív? A ešte to spáliš a pustíš do vzduchu! Na jeden EV potrebuješ minimum drahých kovov, koľko palív preletí výfukmi spaľovákov, a koľko oleja pretečie motormi? Už si to v tej dutej hlave usporiadaj a nepíš tu tie svoje bludy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud