Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia představuje elektrické plány. Chce se stát světovým lídrem elektromobility

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 16. 9. 2020 • 06:34
29
5
Zobrazit náhledy (29)
Mohave Masterpiece Mohave Masterpiece Mohave Masterpiece Mohave Masterpiece Mohave Masterpiece Mohave Masterpiece Kia SP Signature Kia SP Signature Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia

Korejská automobilka Kia poodhalila plány týkající se budoucích produktů. A asi nikoho nepřekvapí, že prim hraje elektrifikace.

Společnost Kia Motors Corporation nechala nahlédnout pod pokličku globální obchodní strategie v oblasti elektromobilů. A nutno říct, že značka nemá zrovna malé cíle. Kia si chce totiž vybudovat pozici lídra na celosvětovém trhu s elektromobily. Jak? Schopností reagovat na rychle rostoucí zákaznickou poptávku, kdy společnost představí řadu nových elektromobilů napříč automobilovými segmenty.

„Od uvedení svého prvního sériově vyráběného elektromobilu Kia Ray EV v roce 2011 prodala Kia po celém světě přes 100 tisíc elektromobilů,“ uvedl Ho Sung Song, prezident a CEO korejské automobilky s tím, že v expanzi na poli elektromobilů hodlá pokračovat. „Speciálním zaměřením na elektrifikaci chceme, aby elektromobily do roku 2029 představovaly 25 % našich prodejů.“

Značka tak pokračuje ve strategickém Plánu S, který představila počátkem letošního roku. Do roku 2025 chce rozšířit svoji nabídku elektromobilů na 11 různých modelů. Ve stejném období mají bateriové vozy tvořit 20 % celkových prodejů značky na vyspělých trzích (vč. Koreje, Severní Ameriky a Evropy). Sedmička vyhrazených elektromobilů (vozů od počátku vyvíjených s elektrickým pohonem) se na trhu objeví do roku 2027.

video

První z řady nových elektromobilů s kódovým označením CV bude odhalen v roce 2021 jako vůbec první “samostatný” elektromobil. Kromě elektrického pohonu se “cévéčko” stane nositelem nového designového jazyka značky. To všechno v rámci celofiremní transformace. Nová vzhledová filozofie prý vyznačuje atributy pokroku, různorodosti a bohaté směsice kontrastních prvků.

V praxi to znamená, že elektromobil nabídne Kia ve všech důležitých kategoriích. Počítá se s městským elektrickým vozem, ale také větším autem na překonávání delších vzdáleností a elektromobilem sportovním. Klíčová bude podvozková platforma E-GMP (Electric-Global Modular Platform), která podle tvůrců nabídne nejprostornější kabiny v příslušné třídě.

Nezapomnělo se ani na dobíjení. Kia usiluje o zajištění komplexní dobíjecí infrastruktury prostřednictvím strategických spojenectví. Automobilka je součástí evropské firmy Ionity, která se specializuje na vysokorychlostní dobíjení elektromobilů. Značka zároveň hledá partnery pro rozvoj dobíjecí infrastruktury v USA a Číně, cílem je poskytnutí optimální infrastruktury v souladu s potřebami konkrétních trhů.

Související články

Témata
Avatar - Blue Sun
17. 9. 2020 19:51
Re: Alespoň
A proto jsou diesely na účinnosti kolem 35 %, zatímco benziny bez problémů dosahují ke čtyřiceti... Inu, jak je vidět, v matematice jsi byl taky nedostatečný.
Avatar - Ada je zase tady
17. 9. 2020 11:09
Re: Alespoň
Nejsem prognostik. Za tím tvrzením je prostá úvaha, že v rámci globálního oteplování, které jistě obratem nepřestane, na Sibiři uniká do vzduchu z rozmrzlé půdy miliony tun metanu. A meten je zatraceně agresivnější (asi 8x) skleníkový plyn, než CO2. Nejjednodušší způsob bránit se oteplování je tedy tento metan spalovat. A pokud se bude muset jímat a přepravovat, což bude stát spoustu peněz, bude vhodné je spalovat v motorech, které mají co nejvyšší energetickou účinnost. A to je v současném vývoji techniky diesel. :-) Pokud si je ovšem sami sobě zakážeme (musíte za tím vidět lobby firem, kterým diesel svou vyšší energetickou účinností vadí), bude návrat k již jednou vývojem opuštěné technologii (jako jsou například elektromobily) velice nákladný.
Avatar - WinDiesel
17. 9. 2020 09:57
Re: Alespoň
s "vůdci" typu von Leydenová, Babiš a jimi podobnými, kterých je přehršel, bude budoucnost vpravdě růžová ...
17. 9. 2020 06:41
Re: Alespoň
Nikdo neví co přinese budoucnost, tedy až na Vás, díky.... :*)
Avatar - Ada je zase tady
16. 9. 2020 23:38
Alespoň
že jsou tihle Korejci natolik inteligentní, že si stále udržují výrobní program dieselu. Ty značky, které diesel nebudou mít, skončí za pár let na smetišti dějin. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud