Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koupí PSA společnost Jaguar Land Rover? Je to výmysl, tvrdí současný majitel

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 12. 5. 2019 • 22:20
29
8
Zobrazit náhledy (29)
Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR Jaguar F-Pace SVR

V posledních dnech se hojně spekuluje o tom, že by skupina PSA mohla rozšířit své portfolio o Jaguar Land Rover. Podle posledních informací jsou to ale jen fámy.

Koncem března letošního roku přišla z několika různých zdrojů zpráva o tom, že by PSA rádo investovalo do společnosti Jaguar Land Rover, aby tak rozšířilo své pole působnosti. Tata Motors, současný vlastník JLR, se ke spekulacím v médiích běžně nevyjadřuje, tady ale firma udělala výjimku. A řekla, že spekulace jsou nepravdivé.

„Na těchto fámách není absolutně nic pravdivého,“ stojí v oficiálním prohlášení Tata Motors. Není přitom tajemstvím, že skupina PSA by o Jaguar Land Rover zájem měla. „Vytváříme byznys potřebný k zabezpečení naší budoucnosti. Pokud by se objevila příležitost, jakou byl Opel, rádi ji využijeme,“ uvedla skupina před časem a narážela na fakt, že koupě německé automobilky byla povedeným tahem.

Podle posledních vyjádření chce šéf PSA Carlos Tavares investovat do podniků, které působí i mimo Evropu. Vyškrtnutí JLR ale neznamená, že by Francouzi neměli z čeho vybírat. Ve hře i nadále zůstává investice do koncernu Fiat Chrysler Automobiles, případně General Motors. Obě tyto společnosti mají silné zastoupení na severoamerickém trhu, kam se Peugeot po letech brzy vrátí.

Tavares se již měl setkat se svými poradci, aby probral všechny možné varianty. Zatím prý ale neoslovil ani jeden potenciální cíl. Pokud jde o Jaguar Land Rover, největší britská automobilka se aktuálně potýká s nestabilní finanční situací a kvůli neuspokojivým prodejům musí propustit něco kolem 4500 zaměstnanců.

Související články

Témata
13. 5. 2019 08:07
Re: Dojede dál, než ostatní...
Nestraš...
Avatar - kari.laz
13. 5. 2019 07:32
Dojede dál, než ostatní...
Tam kde všichni končí, my jedeme dál. Díky skvělému Grip Control dojede váš Defender dál než ostatní. Ani louka s mokrou trávou pro něj nebude problém. Land Rover - Motion & Emotion >:D
Avatar - 3_diamanty
12. 5. 2019 21:08
Re: Peugeot F-TYPE
ktovie ci dostane aj i-cocpit >:-[] ...
Avatar - Googlit
12. 5. 2019 19:59
Re: Peugeot F-TYPE
A proč ne :) Jauar E-berlingo https://jpeg.cz/obrazek/VUKz3 :-[] :-[] :-[]
Avatar - xxc
12. 5. 2019 19:38
Re: Peugeot F-TYPE
Z Berlinga bude Discovery a Evoque bude nová 3008ka :-) Plus to môžu rovno predávať u dealerov v USA. Celkom to dáva zmysel. Ušetrené náklady na kontrolu kvality a konštrukciu, ako to kedysi Tavares robil v Renaulte.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku