Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini a jeho chystané novinky: Silnější i hybridní Urus a lahůdky za stovku milionů

David Bureš David Bureš 26. 7. 2020 • 07:43
19
6
Zobrazit náhledy (19)
Lamborghini Urus ST-X Concept Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus

Urus se sice prodává skvěle, v Sant' Agatě však počítají s podpořením zájmu, díky novým verzím. Lamborghini také osloví tu nejbohatší klientelu.

Lamborghini sice na jaře kvůli preventivním opatřením před dalším šířením koronaviru muselo na měsíc a půl přerušit výrobu, od té doby ale pracuje na plné tempo. Výroba jede na plnou kapacitu, představují se nové modely (Huracán Evo RWD Spyder a Sián Roadster) a vývojové oddělení čile tvoří nové kreace.

Nemusíme tu přitom mluvit hned o nástupcích Aventadoru a Huracánu, které přestože dorazí až za pár let, už se na nich usiluje, ale také o projektech, které jsou mnohem blíže. Ještě během léta dorazí Lamborghini SCV12, okruhová specialita závodní divize Squadra Corse, jsou tu ale i projekty, nichž se zatím tolik nemluví.

Začněme modelem Urus, kterému se podle plánu daří lákat nové zákazníky a v tuto chvíli je toto supersportovní SUV nejžádanějším modelem značky. Auto už překonalo 10.000 vyrobených kusů (žádné jiné Lamborghini to nestihlo tak rychle, za pouhé dva a půl roku od spuštění prodeje) a přestože je zájem nadále vysoký, v automobilce řeší, jak ho uchovat.

V plánu jsou tak další varianty, přičemž sama automobilka potvrzuje příchod ostřejší varianty (zřejmě nazvané Urus Performante), stejně jako plug-in hybridu. Sám šéf automobilky Stefano Domenicali však přiznává, že vzhledem k neutuchajícím objednávkám, výrobce nemusí s uvedením nových derivátů spěchat.

I proto si v Sant' Agatě mohli dovolit ten luxus přepracovat dlouho avizovaný plug-in hybrid. Ten měl původně použít za základ šestiválcový motor, vedení však usoudilo, že by na Lamborghini bylo toto řešení příliš slabé, a tak plug-in hybrid místo V6 použije osmiválec.

Možná i z toho důvodu nedorazí menší SUV než Urus. „Byl by tu problém kanibalizace. Nejsme prémiová značka, jsme supersportovní značka. Musíme zůstat na vrcholu,“ tvrdí Domenicali. Zároveň však nevylučuje další rozšíření portfolia o čtvrtou modelovou řadu, až to finance automobilce umožní.

„Bylo by to gran turismo s konfigurací 2+2. To je segment, kde někteří naši konkurenti jsou zastoupeni a my nikoliv. A je to jediná kategorie, která mě dává smysl,“ opakuje šéf Lamborghini už několikrát zmíněnou vizi. Zdůrazňuje však, že by nešlo o čtyřdveřový sedan jako někdejší koncept Estoque, ale patrně o dvoudveřové kupé. Dva páry dveří by firma ráda uchovala jen SUV.

Zatímco čtvrtá modelová řada má i vzhledem k pandemii koronaviru budoucnost značně nejistou, jiné projekty jsou realizovány. „Stavíme dvě auta pro speciální klienty, každé za cenu okolo pěti milionů dolarů,“ přiznává Domenicali. Oba vozy v přepočtu za nějakých 100 milionů korun budou představeny v roce 2021, oba využijí za základ dvanáctiválcový Aventador, jejich vzhled ale bude naprosto odlišný. Nadále však má jít o jasně rozpoznatelná Lamborghini.

video

„Klienti přišli k nám s vizí a my ji realizujeme,“ říká šéf Lamborghini s tím, že tyhle kousky budou primárně o stylu než technice. Proto v jejich případě nepůjde o hybridy jako v případě Siánu. Jistě nadchnou ale i tak.

Související články

Témata
26. 7. 2020 23:23
Re: Že prý
To nezpochybňuji, ale na motoristickém webu je celkem legrační hrát "divadélko" na téma Lamborghini vyvíjelo V6 hybrid nebo vyvíjí V8 hybrid. Jediné co může Lamborghini "vyvíjet" je tlak na šéfa Audi aby jim z toho koncernového regálu dal buď ten V6 nebo V8 hybrid. Tam někde celý "vývoj" Lamborghini ohledně pohonu Urusu začíná a zároveň končí.
Avatar - wakantanka
26. 7. 2020 22:47
Re: Že prý
Čo by za to iné automobilky dali mať taký výber z koncernových regálov. 🙂
26. 7. 2020 22:38
Re: Bůh aut
A nejhorsi je, jak Urus vypada.
Neni to vylozene zly - na Audi.

Ale na Lambo je to esteticky priserne nudny kus auta.

Kdyby mi nekdo rekl “mam Lambo” a ukazal mi tohle, vlastne se zacnu smat :-)
Avatar - white label
26. 7. 2020 21:01
Re: Bůh aut
Jízdně by to mělo být dost podobné RS Q8.
Avatar - Machýrek
26. 7. 2020 18:54
Bůh aut
Toho Uruse bych moc chtěl. Doufám, že mi někdy bude přáno zažít se aspoň projet.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud