Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy. Připomeňte si býky z Batmana, Cannonballu či Rockyho

David Bureš David Bureš 3. 6. 2018 • 22:30
69
Zobrazit náhledy (69)
Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini oslavuje své filmové hvězdy Lamborghini 350GT Lamborghini 350GT Lamborghini 350GT Lamborghini 350GT Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador Lamborghini Centenario Lamborghini Centenario Lamborghini Centenario Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Gallardo ST Lamborghini Gallardo ST Lamborghini Gallardo ST Lamborghini Gallardo ST Lamborghini Huracan Lamborghini Huracan Lamborghini Huracan Lamborghini Huracan Lamborghini Huracan Lamborghini Jalpa Lamborghini Jalpa Lamborghini Jalpa Lamborghini Jalpa Lamborghini Jalpa Lamborghini Jalpa Lamborghini LM002 Lamborghini LM002 Lamborghini LM002 Lamborghini LM002 Lamborghini LM002 Lamborghini LM002 Lamborghini Miura Lamborghini Miura Lamborghini Miura Lamborghini Miura Lamborghini Miura Lamborghini Miura Lamborghini Miura Lamborghini Miura v Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento
Tovární muzeum italské značky ze Sant‘ Agaty láká na novou výstavu. Uvidíte na ní její hvězdy z Loupeže po italsku, ze ságy Rychle a zběsile či Batmana.

Vozy Lamborghini nepatří mezi největší hvězdy filmových pláten. Účastí ve slavných filmech se z automobilových značek proslavil spíše Aston Martin (DB5 z Jamese Bonda), Ford (Mustang Franka Bullitta) nebo DeLorean (DMC 12 z Návratu do budoucnosti). A přesto v historii italské značky najdeme několik filmových star, které Lamborghini nyní připomíná ve svém značkovém muzeu.

Nejvíce jsou Lamborghini spojena s filmovou trilogií o Temném rytíři, neboli Batmanovi. Ten ve své „civilní“ podobě Bruce Waynea ve snímcích Batman začíná a Temný rytíř jezdil stylově v Murciélagu Roadster, respektive Murciélagu LP640, tedy superautě pojmenovaném po netopýrovi. Ve snímku Temný rytíř povstal „netopýří muž“ přesedlal do Aventadoru, který je právě v muzeu vystaven. Jedná se o stříbrný exemplář z filmu, který dokonce stále má registrační značku z Gotham City.

Ve světě komiksů se mihnul i Huracán, jehož šedý kousek se objevil ve snímku Doctor Strange z roku 2016. Jezdil s ním právě doktor Stephen Strange (v podání Benedicta Cumberbatche), pro něhož to jakožto uznávaného neurochirurga byl symbol prestiže.

Ze starších filmů je pak nepochybně ikonou Miura P400 z Loupeže po italsku. Snímek z roku 1969 začíná ikonickými záběry na oranžovou Miuru jedoucí po klikaté silničce v alpách, které doprovází píseň Matta Monra V dnech jako tyto. Ve filmech se pak často objevoval i nástupce Miury, Countach, a to třeba ve snímku o „tajném“ závodě Cannonball Run z roku 1981.

Méně známé Lamborghini Jalpa, osmiválcová targa z osmdesátých let, zase doprovázela Sylvestra Stalloneho ve filmu Rocky IV, k němuž ladila i svojí ostrou vizáží. Brutální dvanáctiválcový offroad LM002 si zase zahrál v akčním filmu Rychlí a zběsilí z roku 2009.

Lamborghini připomíná i svůj první sériový model, 350 GT, které si zahrálo ve filmu Bar Sport z roku 2011. Ten se natáčel přímo v domovském městě Lamborghini, v Sant‘ Agatě. Naopak u modelů Centenario a Sesto Elemento mají návštěvníci sami hádat, v kterých filmech účinkovaly.

Výstava nazvaná Filmové emoce – Lamborghini a svět kina odstartovala tento týden a potrvá až do letošního Halloweena, tedy 31. října. Inspirovala se slavným hollywoodským chodníkem slávy, a tak každé vystavené auto doprovází jeho „hvězda.“

Vedle samotných aut se pak již brzy filmovou hvězdou stane i sám zakladatel italského výrobce superaut, Ferruccio Lamborghini. Aktuálně se totiž pracuje na životopisném snímku o tomto průmyslníkovi, v němž si zahraji i opravdové hollywoodské star Antonio Banderas a Alec Baldwin. První si zahraje právě Lamborghiniho, zatímco ten druhý jeho úhlavního rivala, Enza Ferrariho.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud