Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Urus jako expediční vozidlo? Této přestavbě nechybí naviják ani kuchyňka

Daniel Fuglevič
Diskuze (3)

Majitel expedičního Urusu už je zhruba rok na cestách. Své SUV přitom dále vylepšuje, aby mohl zavítat i do drsnějších částí světa.

Lamborghini Urus by pro většinu lidí nebylo první volbou k přestavbě na expediční off-road. Přesto se ale někdo s touto myšlenkou našel. Jistý Connor z Colorada si pro svůj plán procestování světa vybral právě italské super-SUV, přičemž německá firma delta4x4 mu na jeho toulkách napříč kontinenty pomohla auto vylepšit do současného stavu.

Video se připravuje ...

Firma specializující se na stavbu off-roadů se rozhodla Urus vybavit především novými 22palcovými beadlock koly Klassik B obutými do celoročních off-road pneumatik. Na přídi netradičně upraveného SUV najdete i naviják, přičemž podstatné zlepšení terénních schopností zajistí později i úprava přídě s novým ocelovým nárazníkem a zkrácení zadního nárazníku.

Lamborghini nechybí ani prostorný nosič na střeše. Místo zde mají plnohodnotné rezervní kolo, kanystry, vyprošťovací nájezdy, nářadí nebo dokonce anténa pro příjem vysokorychlostního internetu Starlink. Lepší přístup na střechu i za deště či sněhu zajišťují na zadních blatnících nalepené protiskluzové skateboardové gripy. Samozřejmostí pak musela být i výkonná světelná rampa PIAA.

Jelikož Connor cestuje především sám, do zavazadlového prostoru se mu vešlo také jedno rozkládací lůžko, kdežto vestavěná lednička s mrazákem a rovněž sporák jsou na vysouvacích kolejnicích, poskytujících možnost vaření venku za autem. Do budoucna bude nicméně Urus vybaven i plnohodnotným střešním stanem.  

Majitel expedičního Lamborghini své cestování po světe pravidelně dokumentuje, sledovat ho můžete na YouTube pod přezdívkou Camperghini.

Daniel Fuglevič
Diskuze (3)

Doporučujeme

3. 5. 2024 06:19
Re: To je tak na polňačku
!!!
2. 5. 2024 11:22
To je tak na polňačku
I s úpravama je to jenom SUV se samonosnou kastlí, dělané maximálně na horší cesty. Naviják je tam pro srandu. Když expediční vozidlo do opravdového terénu, tak něco jako Land Cruiser 70 series.. Nebo třeba nový Ineos Grenadier.