Dakar 2021
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini zrenovovalo první Miuru SV. Vypadá jako nová

David Bureš David Bureš 13. 3. 2016 • 10:33
6
9
Zobrazit náhledy (6)
Lamborghini Miura
Italská automobilka Lamborghini nestaví jen nové vozy, ale stará se také o ty historické. Z její dílny vyjela renovovaná Miura.

Lamborghini před rokem otevřelo speciální centrum zaměřující se na renovaci svých starých modelů. Prvním oficiálně představeným dílem centra Lamborghini PoloStorico je zrenovovaná Miura SV. Práce na maximálním přiblížení se originální podobě vozu trvaly zhruba rok.

Zrenovovaný automobil je předsériový exemplář pozdější Miury SV (Super Veloce). Auto s číslem šasi 4846 bylo vystaveno na ženevském autosalonu 1971 na stánku karosárny Bertone, jejíž zaměstnanec Marcello Gandini tvary Miury navrhl. Důvodem, proč vůz nestál přímo v expozici Lamborghini, je ten, že italský výrobce v Ženevě tehdy prezentoval zcela nový Countach.

Miura SV proti dřívější Miuře S doznala několika změn, částečně inspirovaných speciální Miurou Jota z dílny hlavního testovacího jezdce značky Boba Wallaceho. Miura SV ztratila slavné mřížky u hlavních světlometů (tzv. řasy), zadní blatníky zmohutněly kvůli širším pneumatikám. Šasi bylo zpevněno a 3,9litrový dvanáctiválec byl naladěn na 283 kW, navíc došlo k oddělení mazací soustavy převodovky od motoru. Uvnitř se standardně objevila klimatizace a kožené čalounění.

Automobil je unikátem, protože v době své premiéry kombinoval prvky tehdejší Miury S s teprve chystanou Miurou SV. Právě na to se při renovaci auta kladl důraz – cílem bylo rekonstruovat jeho původní podobu.

Pracovníci Lamborghini PoloStorico při renovaci Miury vycházeli nejen z dobových fotografií, ale také z dalších archivních materiálů, jako jsou originální výrobní listy a další záznamy. Při práci na rekonstrukci kabiny a generální opravě motoru byly původní komponenty opraveny, případně nahrazeny originálními díly.

Vedle originálních tvarů se Miura #4846 dočkala původního laku, kterým je zelená metalíza Verde Metallizata. Interiér je pak čalouněn světle hnědou kůží.

Šéf centra PoloStorico Enrico Maffeo tvrdí, že Miura #4846 je velice důležitá součást historie automobilky ze Sant‘ Agaty. Nejenže byla vystavena v Ženevě a byla předchůdcem tehdy teprve chystané Miury SV, ale také je vůbec prvním vozem renovovaným centrem Lamborghini PoloStorico. Díky souhlasu majitele se automobilka může renovovanou Miurou pochlubit na floridské přehlídce historických aut Amelia Island, která probíhá tento víkend.

Lamborghini PoloStorico bylo založeno na jaře 2015 v rámci snahy zlepšení péče o historické vozy italské značky. Divize se vedle renovace a oprav starých Lamborghini stará o archivaci důležitých materiálů a potvrzování originality historických vozů.

Související články

Témata
Avatar - Jaros71
13. 3. 2016 23:42
Re: Dokonalost
Jedno z nejkrásnějších sportovních aut na světě..paráda! :yes:
Avatar - Googlit
13. 3. 2016 21:18
Dokonalost
Nádhera, dokonalost.
Avatar - 3_diamanty
13. 3. 2016 19:45
Re: za mna
no uz to nie je prvykrat co Miuru vynasam do nebies... u mna bola vzdy najkrajsim autom ... vazne ... uz tu o nej par clankov bolo... a vzdy som ju povazoval za jednicku v mojom rebricku ... je ozaj nadherna dokonala jedinecna ... a to bola aj na svoju dobu.... nepoznam nic co by sa jej mohlo rovnat... aj E-type od jagu je u mna jasne az za neohrozitelnou miurou ;-)
Avatar - fostek
13. 3. 2016 19:29
Re: za mna
Překvapils... >:-[]
Věříš, že jsem si na Tebe vzpomněl, když jsem se díval na tuhle Miuru? Říkal jsem si, co bys asi napsal, když na celkem obyčejný auta solíš šílený superlativy! >:-[] >:-[] >:-[]
Je vidět, že jsem se spletl, když jsem si myslel, že se sem ani nepodíváš... :yes:
Avatar - 3_diamanty
13. 3. 2016 18:48
za mna
najkrajsie auto ake kedy bolo vyrobene.... u mna bude miura vzdy jasne numero uno :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku