Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Levis V6 Cafe Racer je stylový šestiválec na dvou kolech z Velké Británie

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 7. 2018 • 23:28
15
2
Zobrazit náhledy (15)
Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer Levis V6 Cafe Racer
Levis Motorcycle Company je mladá společnost, která však oživuje jméno výrobce britských motocyklů z první poloviny dvacátého století a to prostřednictvím vskutku výjimečného stroje.

Původní motocykly značky Levis vyráběla v letech 1911 až 1941 společnost Butterfields Ltd. v Birminghamu. Nejprve tato firma patřila k předním výrobcům motocyklů s dvoutaktními motory a od roku 1928 měla ve své nabídce i čtyřtaktní jednoválce s objemy od 247 do 600 cm3.

Počátky znovuzrození motocyklů značky Levis se datují do roku 2016. Tehdy se podnikatel a vynálezce Phil Bevan nadchl pro myšlenku vývoje a výroby motocyklu, k jehož pohonu poslouží kompaktní vidlicový desetiválec o objemu dvou litrů, který byl původně navržen pro sportovní automobil Connaught Type D GT, představený v roce 2004.

Phil Bevan se spojil s návrhářem Stevem Kirkem a ten se postaral o návrh motocyklů postaveného kolem výše zmíněného motoru. Zároveň Phil Bevan kontaktoval Tima Bishopa, inženýra a vlastníka společnosti Connaught, aby získal svou vysněnou pohonnou jednotku. Nakonec odkoupil celou firmu a Tim Bishop se stal zaměstnancem, protože je konstruktérem motoru.

Začátkem roku 2017 se návrhář Steve Kirk stal šéfdesignérem společnosti Bevan Davidson International a začalo se naplno pracovat na vývoji motocyklu s výjimečným vidlicovým motorem. Ten může být díky své modulární konstrukci různě modifikován a může být vyroben i v provedeních V8, V6, V4 a V2.

Pro motocykly se značkou Levis byly nakonec zvoleny konfigurace V8 a V6, z nichž druhá jmenována se dočkala realizace jako první. Nyní je srdcem motocyklu Levis V6 Cafe Racer. Vidlicový šestiválec o objemu 1200 cm3 se stejně jako původní desetiválec pyšní kompaktní stavbou a rozevřením válců v úhlu pouhých 22 stupňů.

Levis V6 Cafe Racer vedle svého motoru o výkonu kolem 88 kW (120 k) a točivém momentu 163 N.m zaujme i svým vzhledem a konstrukcí trubkového rámu obepínajícího pohonnou jednotku spolu se šestistupňovou převodovkou. Za pozornost pak stojí i skutečnost, že drtivá většina komponentů podvozku včetně kol pochází z vlastní produkce a ne od externích dodavatelů.

Současná společnost Levis Motorcycle Company plánuje, že na V6 Cafe Racer naváže odvozenými modely V6 Urban Roadster, V6 Flat Tracker a dvojicí sportovních provedení. Základní cena prvního modelu má být 102.000 britských liber (zhruba Kč). Veřejnost má mít možnost seznámit se s modely V6 Cafe Racer a V6 Urban Roadster během akce Goodwood Revival na začátku září letošního roku.

Související články

Témata
28. 7. 2018 13:36
Re: vypadla vám česká cena
... tedy zhruba tři miliony korun českých.
Avatar - kari.laz
28. 7. 2018 11:26
vypadla vám česká cena
"Základní cena prvního modelu má být 102.000 britských liber (zhruba Kč)"

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud