Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Levná Tesla Model 3 je zřejmě minulostí. Pokud chcete ušetřit, kupte ji hned

ČTK
Diskuze (18)

Americká automobilka Tesla očekává, že zvýší cenu svého vozu Model 3 v Evropské unii, a to kvůli dodatečným dovozním clům, která se chystá Brusel uvalit na elektromobily vyrobené v Číně.

Tesla to oznámila na svých internetových stránkách. Čínská společnost Chery Auto, která je největším vývozcem aut z Číny, očekává, že její plánovaná výroba v Evropě pomůže zmírnit dopad cel na dovoz elektromobilů z Číny.

Tesla neupřesnila výši očekávaného zvýšení ceny. Na svých stránkách jen uvedla, že od 1. července pravděpodobně vzroste cena Modelu 3 kvůli očekávaným clům. Případné zájemce o nákup vozu pak vyzvala, aby si auto objednali ještě v červnu.

Automobilka Chery očekává, že do konce roku zahájí výrobu elektromobilů v nedávno zakoupené továrně v Barceloně, řekl na tiskové konferenci prezident evropské divize Chery Auto Charlie Zhang. Závod sice nebude dostatečně velký, aby splnil střednědobé a dlouhodobé plány pro Evropu, pomůže ale zmírnit dopady zavedených cel. Automobilka také zvažuje možnosti výstavby druhého závodu, dodal Zhang, další podrobnosti ale odmítl uvést.

Evropská komise ve středu uvedla, že od července uvalí na elektromobily vyrobené v Číně dodatečná cla až 38,1 procenta. Dosavadní clo činí deset procent a nově oznámená cla budou ještě k tomuto poplatku. Dodatečné clo na vozy Tesly i Chery má činit 21 procent.

Video se připravuje ...

Čína v první reakci na oznámení cel uvedla, že přijme všechna nezbytná opatření na ochranu svých zájmů. Dnes Peking označil cla na čínské elektromobily dovážené do EU za protekcionistické chování. Vyjádřil přitom naději, že evropský blok napraví své "špatné praktiky" a bude řešit obchodní spory prostřednictvím dialogu. Reakce Číny a dalších subjektů z odvětví, včetně evropských a čínských výrobců aut, ukazují na jasný nesouhlas s rozhodnutím EU a na ochotu pokusit se celou situaci zklidnit, uvedla agentura Reuters.

ČTK
Diskuze (18)

Doporučujeme

Avatar - SelskyRozum
21. 6. 2024 09:19
Tesla nezdražuje
Většina komentujících uvěřila tomu, že zdražovat chce Tesla. To vůbec není pravda. Zdražuje nařízení EU a to uvalením cel.
18. 6. 2024 09:26
Re: Sklady
Nikdo neříkal, že skladě jsou auta z roku 2022. Samozřejmě, že ze skladů nejdříve posílají k zákazníkům ta nejstarší auta, a hromadí se ta nejnovější.
Navíc nikdo neříká, že těch aut má Tesla na skladě moc. Když to přepočteme, tak má na skladě to, co prodá za 1 měsíc.
Avatar - speedfred
18. 6. 2024 08:48
Re: Model Y, v Německu - 6 000€ na 38 900.
Tebe sa to nehodí do krámu tak ja mám ísť k očnému 😀😀😀😀
Mne sa páčia nízke autá typu kupé/sedan.
18. 6. 2024 07:58
Re: Sklady
hele poptávka slábne, stačí si to přiznat. V Evropě bez dotací zájem padá sakra rychle a co dělá Elon, když se nedaří? Vypustí do éteru cokoliv, aby to zvrátil...
18. 6. 2024 06:29
Re: Model Y, v Německu - 6 000€ na 38 900.
Tak to by si mal ísť k očnému, budeš mať nejaký problém s očami. Žiadna krása to nie je, ale poznám spústu podstatne škaredších áut. A už vôbec nerozumiem, v čom by mala byť trojka krajšia? Okrem obstavaného priestoru je to detto.