Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lotus opravdu představí nové auto. A nemělo by to být SUV

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 3. 2019 • 04:16
32
3
Zobrazit náhledy (32)
Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus Lotus
Lotus chce v roce 2020 představit nový sportovní vůz, který se má stát mostem mezi aktuálními modely Elise, Exige, Evora a zcela novou generací automobilů.

Lotus od svého zrodu v první polovině padesátých let dvacátého století patřil díky svému zakladateli, jímž byl Anthony Colin Bruce Chapman (1928-1982), k průkopnickým firmám v oblasti konstrukce sportovních i závodních vozů.

Právě díky svému zakladateli se tato značka neustále vyvíjela a pohled do její historie odhalí, že se od spartánských roadsterů z padesátých let postupně dopracovala k výrobě sportovních a GT vozů, jimž jejich lehká konstrukce, v níž byly využívány i plasty, dovolovala nabídnout s výrazně menšími motory dynamiku i výbavu na úrovni výkonnějších a těžších konkurentů.

Po úmrtí svého zakladatele na počátku osmdesátých let se Lotus několikrát dostal do slepé uličky a to téměř vždy skončilo jeho prodejem novému majiteli, což platí i pro prozatím poslední změnu, když v roce 2017 zamířil pod křídla čínské automobilky Geely.

Díky této změně má mít britská značka nyní dostatek financí k vývoji zcela nových modelů, s nimiž se má ze slavného a tradičního výrobce sportovních automobilů proměnit i v obchodně úspěšnou firmu. Za tímto účelem se má v nabídce objevit SUV, zmiňován je i hypersport a také nový sportovní model, který se představit v roce 2020.

Lotus podle informací, které zveřejnil britský magazín Autocar, připravuje nový sportovní automobil, jehož základem se má stát důkladně přepracovaná platforma současných modelů Elise, Exige a Evora.

Nový sportovní model má zachovávat všechny přednosti aktuálních zástupců značky Lotus a ve srovnání s nimi vynikat lepší přístupem do interiéru, zlepšenou ergonomií a modernějším infotainmentem.

Cílem britské automobilky a jejího čínského vlastníka je nabídnout v co nejkratší době sportovní automobil, který bude skutečně použitelný v každodenním provozu. Tento vůz pak má představovat propojení mezi současností a blízkou budoucností značky Lotus, kterou mají představovat nástupci modelů Elise, Exige a Evora, stojící na zcela nově vyvinuté platformě. Uvedení těchto modelů se očekává zhruba do tří až čtyř let.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
20. 3. 2019 08:51
Re: Konec Lotusu....
omyl, spíš začátek Lotusu. Nutně potřebují nové modely
Avatar - Barrichello
20. 3. 2019 08:51
Už bylo načase
nové modely to chce jako sůl, hlavně by to chtělo nový Esprit
18. 3. 2019 20:47
Konec Lotusu....
Rozkaz zněl " Čínu nekupovat!"............ >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud