Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

M4 CSL po italsku. Alfa Romeo Giulia GT Race Edition je auto, které chceme vidět v sériové verzi!

Dominik Kovář Dominik Kovář 1. 6. 2022 • 15:04
28
Zobrazit náhledy (28)
Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA Alfa Romeo Giulia GTA

Musíme brzdit počáteční nadšení. Giulia GT Race Edition je pouhou virtuální tvorbou německého designéra Andrase Verese.

Současná generace italského sedanu Alfa Romeo Giulia vydrží minimálně do roku 2024. Po potvrzení šéfa značky Alfy Romeo Jeana-Philippa Imparata se objeví i nová generace, která však už nebude Giulií, jakou dnes známe. Ač se nám může Giulia v provedení sedan líbit sebevíce, po prodejní stránce není úspěšná. Automobilka proto plánuje vytvořit crossover připomínající liftback, nebo čtyřdveřové kupé se zvýšeným podvozkem. Nikoho asi nepřekvapí, že s novou generací zároveň dojde k utlumení spalovacích motorů a přechodu na elektrický pohon.

A jelikož ještě současná generace modelu Giulia nekončí, proč nepřijít s ještě brutálnější verzí, než modely Giulia GTA/GTAm? Inu, zatím zůstaňme ve světě počítačových animací, do kterých nás zavede německý designér Andras Veres, jehož instagramový profil je plný zajímavých počítačových renderů.

Video se připravuje ...

Veres vytvořil model Alfa Romeo Giulia GTA Race Edition. Světla přebírá z nedávno představeného crossoveru Alfa Romeo Tonale a musíme říci, že si takto dovedeme Giulii představit i v reálné podobě. To nejlepší však teprve přichází. Německý designér si usmyslel, že vytvoří “kladivo” na nedávno představeného konkurenta z Bavorska, model BMW M4 CSL. Limitka v počtu tisíce kusů přitom vznikla jako oslava 50 let od založení sportovní divize M.

Giulia GTA Race Edition je tedy pouze dvoudveřový sedan prezentující se v zelené barvě Montreal Green s agresivním bodykitem. Po stránce výkonu by Giulia GTA Race Edition mohla využít šestiválce o objemu 2,9 litru, který v limitované edici modelů Giulia GTA/GTAm nabízí 398 kW (540 k). To není příliš daleko od BMW M4 CSL, které u šestiválce o objemu 3,0 litru nabízí 405 kW (550 k).

A teď (bohužel) zpátky na zem. Bylo by krásné vidět novou generaci sedanu Giulia v provedení, které nám Andras Veres přichystal. Budoucnost modelu Giulia je však popsána v prvním odstavci a rozhodně nevzbudí tolik řidičských emocí, jako tato Giulia GTA Race Edition.

Doporučujeme

Témata