Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

MAN zahajuje výrobu elektrického nákladního vozidla eTGM

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 1. 2020 • 00:41
8
Zobrazit náhledy (8)
Třínápravové eTGM nabízí velmi slušnou užitečnou hmotnost Příruba Combo 2 dovoluje dobíjecí výkon až 150 kW V případě tahače je rozvor náprav značně vyplněn elektrickým pohonem

Společnost MAN Truck & Bus navazuje na testovací provoz elektrických nákladních vozidel eTGM ve službách vybraných společností a nabídne malou sérii těchto elektromobilů dalším dopravcům.  

Společnost MAN Truck & Bus a rakouská CNL (Council for Sustainable Logistics – Rada pro udržitelnou logistiku), kterou tvoří několik společností z oborů výroby, logistiky a maloobchodu, stojí za společným projektem, jehož cílem je testování čistě elektřinou poháněných nákladních vozidel v běžném silničním provozu.

Tento projekt byl podpisem smlouvy zahájen na jaře roku 2017 a od podzimu roku následujícího jsou elektrické dvounápravové tahače a třínápravová distribuční vozidla s celkovou hmotností osmnáct nebo šestadvacet tun provozována devíti zástupci rakouské CNL v podobě společností Gebrüder Weiss, HOFER, Magna Steyr, METRO, Quehenberger Logistics, REWE, Schachinger Logistik, SPAR a Stieglbrauerei.

Společnost MAN Truck & Bus nyní na tento projekt, který slaví úspěch, navazuje dalším krokem a uvádí, že ve svém výrobním závodě v rakouském Steyru spouští malosériovou výrobu distribučních vozidel MAN TGM 26.360 E LL s elektrickým pohonem. Tato vozidla zamíří k zákazníkům pod označením eTGM, které již nesou exempláře z testovací série.

MAN eTGM ve své nové sériové podobě bude nabízen s třínápravovou konfigurací podvozku 6x2-4 s řiditelnou a zvedací poslední nápravou. Vozidlo s celkovou hmotností 26 tun bude standardně dodáváno se vzduchovým odpružením. Pohon zajistí elektromotor o výkonu 264 kW a maximálním točivém momentu 3100 N.m. Samozřejmostí je zde systém rekuperace kinetické energie. Použité baterie mají umožňovat dojezd až kolem 200 km v závislosti na provozních podmínkách.

Pomocné jednotky, jako jsou posilovač řízení, vzduchové kompresory a klimatizační systém budou i u nově vyrobených vozidel MAN eTGM čistě elektrické a tok energie v nich bude řízen s ohledem na maximální hospodárnost provozu. Pro zajištění co nejjednoduššího přechodu na čistě elektrický pohon poskytne společnost MAN Truck & Bus svým zákazníkem plnou podporu, zahrnující i školení řidičů.

Zdroj: MAN Truck & Bus

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku