Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Martin Vaculík s experty na náplavce: Poslechněte si výživnou besedu o elektromobilech

redakce AUTO.CZ
Diskuze (142)

Na výstavě Auta na náplavce pořádané časopisem Svět motorů samozřejmě nesměl chybět ani jeho technický specialista Martin Vaculík. Sobotní beseda se točila hlavně kolem elektromobilů.

K diskuzi si technický expert a zástupce šéfredaktora Světa motorů Martin Vaculík přizval několik odborníků, například experta na elektromobilitu – profesora Jana Macka. A asi vás nepřekvapí, že diskuze probíhala hlavně na téma elektromobilů. Ostatně na výstavě Auta na náplavce jste si několik elektrických novinek mohli prohlédnout naživo. Pokud jste diskuzi plnou technických zajímavostí nestihli živě, nezoufejte. Připravili jsme pro vás kompletní záznam.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (142)

Doporučujeme

8. 9. 2021 08:19
Experti
Prý experti. :D Za experta na problematiku považuji někoho, kdo se opravdu tématu věnuje. Macek není žádný expert na elektromobilitu, kdy si načetl pár článků, jen povrchně se o téma zajímá a nikdy v tom ani nejel, pak by totiž nemlel takové blbosti. Je to čistý teoretik, který o tom napsal nesmyslnou "studii", odkazuje se na autoforum a podobnou žumpu, kteří jsou stejní odborníci. Nebo snad testoval alespoň jedno auto a zjišťoval s měřákem dodávanou a dodanou elektřinu do auta a její následné vyježdění?
Pokud budu chtít pěstovat okrasné květiny, půjdu raději přímo k odborníkovi na dané téma, nebo k někomu, kdo to pěstuje roky a má s tím zkušenosti, ne za kovářem, který vykoval dvě železné růže a doma mu neumřel kaktus a něco si vyčetl na netu z deseti článků.
6. 9. 2021 07:18
Re: Společným znakem...
Nešiřte prosím hoaxy typu že ropa dojde, to je na úrovni sdělení, že každý BEV jednou shoří. Lidstvo nikdy ropu nevyčerpa, zeptejte se geologu kteří se tím zabývají. Dobývání ropy omezí základní kapitalisticky pilíř a to je nabídka a poptávka. Když vám cena suroviny neustále poroste přestane být atraktivní a nahradí ji i bez ideologii jiná náhražka, třeba syntetická paliva. Evropa dříve nebo později z čistě bateriové elektromobility ustoupí protože nedostatek surovin.
6. 9. 2021 07:00
Re: Zajímavé
Teď jste udeřil hřebíček na hlavičku. Za současným bezskrupoloznim tlakem na elektromobilitu i přes mrtvoly jsou peníze. Z hlediska boje proti změnám klimatu je to na úrovni boje proti neštovicim pomocí napalmu. Říkám to proto že mám nejen technické vzdělání, ale dělal jsem technologa v polovodicich, byl jsem na stáži u jednoho z největších výrobců baterii LG Chem, dělal jsem mnoho let ve fotovoltaické průmyslu.
5. 9. 2021 13:49
Re: S experty Náplavce
Mě se to líbilo. Co se týká účinnosti elektromotoru, není to tak přímočaré a jednoduché, a pánové to správně zmínili. Doporučuji VOREL, P., HUTÁK, P., PROCHÁZKA, P. Maximum Efficiency of an Induction Machine Operating in a Wide Range of Speed and Torque – Part 1 (Theoretical Analysis). In ISIE 2010: International Symposium on Industrial Electronics. Bari: Politecnico di Bari, 2010. s. 1364-1371. ISBN 978-1-4244-6391-6.
Avatar - Mikesus
4. 9. 2021 23:35
Re: Bouří se někdo z místních odpůrců?
V 6 do prace na píchačky, hodinu cesty a ve 4 je vzhuru, to je jasné.