Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Maserati Ghibli Hybrid konečně za rohem. Ukáže se už ve čtvrtek

David Bureš David Bureš 14. 7. 2020 • 01:02
40
5
Zobrazit náhledy (40)
Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli

O plug-in hybridu z dílny Maserati se hovoří už léta. Tento týden bude konečně debutovat, přičemž kombinaci spalovacího motoru s elektromotorem využije sedan Ghibli.

Maserati Ghibli je v aktuální podobě sedan vyšší střední třídy, který se prodává už od roku 2013. Do důchodu se zatím stále nechystá, letos však bude debutovat v inovované podobě. Ta bude znamenat příchod hybridní varianty, na jejíž příchod automobilka láká hned několika upoutávkami.

Ghibli Hybrid se mělo světu představit už na jaře, pandemie koronaviru, kterou byla Itálie těžce zasažena, však premiéru odsouvala. I proto, že se auto mělo původně představit na dubnovém autosalonu v Pekingu, který byl přesunut na září. Prezentace se naposledy posouvala ještě nedávno, finálním termínem je nakonec čtvrtek 16. července, kdy ve 13:00 bude vůz konečně oficiálně odhalen.

Upoutávek na nový sedan s hybridním pohonem výrobce zveřejnil už několik, nic zásadního z nich však nevyčteme. Snad jen to, že se Ghibli v rámci letošní modernizace nijak zásadně nezmění, tvarové úpravy budou pouze minimální.

Zato očekávejme úpravu loga. Pro Maserati charakteristický trojzubec totiž v případě hybridu doplní ještě modrý šíp, odkazující právě na elektrifikované ústrojí v útrobách.

Ani jeho podobu zatím neznáme. Nejčastěji se však spekuluje o zkombinování přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce s elektromotorem o souhrnném výkonu 330 koní (243 kW). Šlo by o první čtyřválec v nabídce dnešního Ghibli, přičemž ústrojí by mělo být sdíleno s hybridním Jeepem Wrangler.  

Více se dozvíme už ve čtvrtek, kdy by měly být zveřejněny i další informace o inovovaném Ghibli. Jeho novinkou vedle plug-in hybridu mají být také vyspělejší asistenční systémy.

Příchod hybridního Ghibli je součástí plánů na renesanci této italské značky. Stejné ústrojí by v rámci modernizace mělo dostat také Levante. Do budoucna pak chce firma elektrifikovat rovněž své další modely, které nabídne jak v hybridní, tak čistě elektrické verzi. Důležitou letošní novinkou bude též superauto Maserati MC20, které se představí na podzim.

Související články

Témata
15. 7. 2020 18:15
Re: Maserati
Maserati prodalo z rok 2019 nějakých 30 000 aut. To co píšeš je pouze Evropa.
Avatar - Dinar
15. 7. 2020 09:44
Re: Maserati
To bude asi nějaké jiné Maserati, protože to italské se prodává bídně, celosvětově za 2019 prodali 6.600 aut celkem, očekávání do 2024 jsou kolem 5 tis. ks ročně. Quattroporte paběrkuje, Ghibli stejně tak, navíc ani jako ojetiny si nedrží cenu, např. Qporte při srovnání s předchozí generací padá výrazně rychleji a Ghibli je na tom v tomto směru hůř než éčko nebo 5er. Hybrid může pár kusů přidat, ale ta věta o tom, že by se mělo začít bát Porsche?? Jako vtip dobrý... ;-)
Avatar - kari.laz
15. 7. 2020 08:38
Konečně?
opravdu někdo čeká na PHEV Maserati? Úplně vidím, jak najednou maji fronty před salóny i v neděli :D
14. 7. 2020 17:29
Maserati
... už má opět hezky našlápnuto. Po lehkém útlumu by měl v krátké době vysypat několik nových modelů. Ať už zmiňované Hybrid Ghibli, Quattroporte nebo Levante v hybridu. Na podzim přijde supersport MC20 a příští rok dorazí nové D-SUV na Giorgiu a nové Granturismo. Po roce 2022 začne generační obměna Ghibli, Quattroporte a Levante.
Těch 70 000 prodaných kusů ročně už mi nepřipadá nerealných.
Nakonec aby se Porsche začalo bát.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku