Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Maserati Ghibli s omlazeným designem a dvojicí nových výbav i v Evropě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 9. 2017 • 14:33
26
61
Zobrazit náhledy (26)
Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli Maserati Ghibli
Maserati Ghibli patřilo k hlavním hvězdám automobilky s trojzubcem ve znaku na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Odehrála se zde evropská premiéra jeho modernizované podoby.

Premiéra sedanu Maserati Ghibli se uskutečnila na jaře roku 2013 a na loňském pařížském autosalonu byl tento model vystavován podobně jako větší Quattroporte s modernizovanou technikou, zatímco vzhled karoserie se neměnil.

Na přelomu letošního srpna a září se na autosalonu v Čcheng-tu světu poprvé představilo Maserati Ghibli v omlazené podobě a především s dvojicí nových výbav. Autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem se pak stal místem evropské premiéry pro sedan, který bude po vzoru většího modelu Quattroporte se všemi svými motory k dispozici v provedeních pojmenovaných GranLusso a GranSport.

První jmenovaná výbava se zaměřuje na eleganci a luxus, což nejlépe dokazuje čalounění interiéru kombinující kůži s hedvábím značky Ermenegildo Zegna, zatímco v provedení GranSport má model Ghibli odkazovat na závodní minulost své značky a působit ještě sportovnějším dojmem než standardní verze, což mohou svým designem zajistit vybraná kola a v interiéru pomůže černá kůže spolu s prvky z uhlíkových vláken.

V případě designu se přepracování dočkaly především přední partie, kde je nyní nový nárazník s ještě výraznější maskou chladiče a lehce přiostřenými hranami v podobném stylu jako u modelu Quattroporte.

Na bocích má být novinkou pouze označení dané verze, které je umístěno na předním blatníků. Na zádi pak došlo k úpravám v podobném duchu jako na přídi a i zde byl přepracován nárazník, který má nyní lehce přiostřené linie.

K nejvýraznějším úpravám vnějšího vzhledu patří nové adaptivní LED světlomety s vysokou svítivostí Matrix High-Beam, které svým tvarem i optikou lehce připomínají hlavní světlomety maranellské novinky Ferrari Portofino.

Podle materiálů automobilky mají všechny úpravy designu předních i zadních partií přispět k výraznému zlepšení aerodynamických vlastností karoserie modelu Ghibli. Koeficient aerodynamického odporu se díky nim snížil z dosavadní hodnoty 0,31 na 0,29.

Pod kapotou se změny odehrály u modelů Ghibli S a S Q4, resp. jejich přeplňovaného vidlicového šestiválce o objemu 3,0 litru. Ten doposud disponoval nejvyšším výkonem 302 kW (410 k), ale nyní nabízí 316 kW (430 k). K nárůstu došlo i v případě točivého momentu a to o 30 N.m na 580 N.m.

Maserati nyní pro modely Ghibli S a S Q4 uvádí maximální rychlost 286 km/h. čas potřebný k akceleraci z 0 na 100 km/h se u obou verzí zkrátil o 0,1 s a model S potřebuje nyní jen 4,9 s, zatímco S Q4 zrychlí na stovku za 4,7 s.

Vedle výbavy, vzhledu a motorů se v rámci modernizace zapracovalo i na řízení a Ghibli se stalo prvním zástupcem značky Maserati, u nějž je elektrický posilovač řízení. Díky němu mohla automobilka rozšířit nabídku asistenčních systémů a zařadit do ní například systémy sledování jízdních pruhů, slepého úhlu či rozpoznávání dopravních značek.

Související články

Témata
17. 9. 2017 10:14
Re: ta modra je krasna farba
Levante je krásné, to je fakt. Ale na SUV moc nevypadá. SUV má mít v sobě alespoň trochu tereňáka. A to Levante očividně postrádá.
17. 9. 2017 10:01
Re: skoda
Speedfred 15.09. 10:55 Přesně! Vím svoje. Vyšší hmotnost při dálniční rychlosti (cca 150... ;-) ) je jasně výhodou. V X5 jsem takovou rychlost ani nevnímal. V 1er tu rychlost vnímám sakra dobře... ;-)
16. 9. 2017 15:24
Re: skoda
Tak to asi žijete v nějakém paralelním vesmíru. Jen dodám, že jsem nezkoušel Q4.
Avatar - 3_diamanty
16. 9. 2017 08:15
Re: skoda
no skoro veru.... >:D a aj ked chodime niekde sadnut tak pivo si da v poho.. to ja skor "fofolu" ... ani mi nehovor .. uz teraz mam zovrete hrdlo a stisnutu *... zaroven sa uz kusok aj lucim ... budem tu uz asi pomenej ale tak chodit tu budem nadalej urcite... len tak lahko sa ma zase nezbavite >:D
Avatar - speedfred
15. 9. 2017 21:41
Re: skoda
takže skoro chlap,keby ešte na pivo chodila.
Počkaj po sobáši,otočka o 180st

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud