Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Maserati ve Frankfurtu: Kubang vstává z mrtvých

Ladislav Čermák Ladislav Čermák 18. 9. 2011 • 16:38
9
Na SUV od supersportovní značky po úspěchu konkurenčního cayennu už konečně nazrál čas, tak se tedy vrací kubang, tentokrát v předsériové podobě.

Zatímco v Detroitu se v roce 2003 ukázala pouze studie, i přes nadšené ohlasy se zdál šéfům automobilky terén, tehdy ještě neprošlapaný terénním porschem, příliš málo zmapovaný a projekt v pokročilé fázi vývoje nakonec stopli. Dnes se situace změnila – po akvizici Chrysleru se nabídla možnost ušetřit za vývoj techniky a prodeje luxusních SUV stále strmě rostou. Takže se velký Sergio rozhodl vylepšit tolik potřebné zisky a nechal ohlásit sériovou výrobu na rok 2013.

Velké luxusní SUV Kubang se odrazilo od stejnojmenného předchůdce a opět míří především do USA, zásadně ale změnilo tvarování přídě i zádě. Maska ani zadní světlomety nikoho nenechají na pochybách, jakáže značka tohle auto vyrobila, naopak světlomety jsou zcela originální a vypadají mnohem dynamičtěji, než ty na prvním kubangu.

O pohonu prý zatím není definitivně rozhodnuto, ale je pravděpodobné, že jej dostane na starosti, jako v ostatních maserati, osmiválec 4,7 l od Ferrari. Diesel je snad ještě pořád v Modeně považován za nepřístojnost, ovšem to jsme si o Porsche Cayenne zpočátku mysleli také, takže uvidíme.

Stokrát osvědčený model, tedy krátkodobá účelová spolupráce automobilky s módní značkou, přichází na scénu znovu – ostatně v nedávné minulosti to bylo jak u Maserati, tak u Lancie mnohokrát to jediné opravdu nové, co bylo v dlouhých mezičasech při čekání na opravdové novinky na jejich autosalonových stáncích k vidění.

Tentokrát se Maserati domluvilo se značkou Fendi a společně vyzdobili standardní GranCabrio (4,7 l, 323 kW, 490 Nm, 283 km/h, šestistupňová automatika) exkluzivním třívrstvým lakem Grigio Fiamma Fendi, kombinující tmavou šeď se zlatou barvou a hnědým koženým čalouněním. Součástí je i sada značkových kufrů Fendi a krycí plachta na auto s logem společnosti. Maserati GranCabrio Fendi tedy potěší sběratele, mistrům volantu moc nového nepřinese.
Témata
19. 9. 2011 13:14
Re: Ladislave, Ladislave...
Tak tím se to vysvětluje. :-)
19. 9. 2011 13:11
Re: Ladislave, Ladislave...
Nerozumiem, co sa rozculujes :-!

V suvislosti s nedavnou zmenou vlastnickej struktury a v ramci neustaleho skvalitnovania formy aj obsahu prichadza od 1. oktobra premenovanie stranky na www.dasauto.cz ;-)
19. 9. 2011 09:33
Ladislave, Ladislave...
...Vy asi skutečně nejste schopen napsat článek, který by naplňoval formální kritéria žánru a obsahu. Minule jste "matlal" obsah, ale teď, když se jedná o zpravodajství, je to k uzoufání: "Takže se velký Sergio rozhodl vylepšit tolik potřebné zisky a nechal ohlásit sériovou výrobu na rok 2013." Takto se to profesionálně nedělá, amatérizmus patří na osobní blog. :no:
19. 9. 2011 01:46
Re: Kubang vstává z mrtvých....
Zajimalo by me, na co lidi potrebuji napul mluvit anglicky a napul jejich rodnym jazykem... Zvlastni.
Avatar - Stejsn
18. 9. 2011 21:06
Člověk se až diví,
že skutečně může vzniknout proporcionálně ohavnější SUV než Cayenne. A vida ho. Dokonce už i Ssangjong se proti Maserati pochlapil. Todle je fakt ohyzdnost.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku