Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren má nejsilnější elektrokola na světě. Vyvinou až 161 newtonmetrů

Lukáš Volšický
Diskuze (16)

Britský výrobce hypersportů se dává na elektrickou éru. Začíná s populárními elektrokoly, která údajně jsou těmi nejvýkonnějšími na světě.

Britský McLaren vstupuje do elektrické éry. Slavný výrobce supersportů a hypersportů z Wokingu rozšiřuje svou aktuální nabídku i o jeden z nejnovějších trendů v mobilitě – elektrokola. Novinku automobilka spojuje se svým hybridním hypersportem McLaren P1, o nových karbonových elektrických jízdních kolech mluví jako o „hyperkolech“ a uvádí, že se uchází o titul nejvýkonnějších elektrokol na světě.

McLaren zahajuje prodej celkem čtyř modelů elektrokol, dvou variant ve dvou výkonových specifikacích. Standardem modelové řady jsou verze McLaren Sport 250 a McLaren Extreme 250 disponující slabším elektromotorem o 250 wattech a 121 newtonmetrech. Výkonnější alternativou jsou verze Sport 600 a Extreme 600 se silnějším elektrickým motorem o 600 wattech a solidních 161 newtonmetrech.

Oficiální tisková zpráva z představení nových elektrických mclarenů uvádí, že „šestistovky“ se ucházejí o titul nevýkonnějších elektrických horských kol s homologací do silničního provozu a ve vrcholném jízdním režimu Race umí vyvinout špičkový výkon až 852 wattů. Maximální rychlost modelů Sport 600 a Extreme 600 pak umí dosáhnout až 32 kilometrů v hodině.

Video se připravuje ...

McLaren svá elektrická kola standardně vybavuje dvanáctistupňovým převodovým ústrojím i pěti volitelnými jízdními módy. V základním nastavení Off jezdec šlape bez pomoci elektormotoru, Eco slouží pro maximální dojezd, Trail hledá kompromis mezi výkonem a úsporností, Sport pomáhá vyšší asistencí elektromotoru a to nejlepší zažijete v ostrém režimu Race – k dispozici vám bude maximální výkon i točivý moment elektromotoru.

Bohužel, vrcholnou zábavu na jízdním kole od McLarenu si užijí pouze zákazníci ve Spojených státech amerických, které budou jediným trhem s dostupnými výkonnějšími verzemi. McLaren navíc dodává, že e-kola bude prodávat pouze v omezeném počtu. Doplňuje pak, že na vývoji spolupracovali technici, jejichž dílem je nejnovější plug-in hybridní supersport značky McLaren Artura.

Lukáš Volšický
Diskuze (16)

Doporučujeme

22. 5. 2024 08:06
Re: Paráda
Není to kvůli rychlosti ale kvůli výjezdům do kopců v terénu a váze cyklistů.
21. 5. 2024 13:38
taková cyklotechnická ...
Jen bych upozornil, že udávaných 600W udrží moment 161 Nm pouze do kadence 35.
Každý trochu zkušenější cyklista potvrdí, že je to žalostně málo.
21. 5. 2024 09:07
Re: Paráda
V Evropě 25km/h, v USA 32km/h proto silnější model jen v USA.
21. 5. 2024 01:34
Re: Paráda
Snůžku? Blábolů?
20. 5. 2024 16:20
Re: Re: Paráda
To mas pravdu, ze si to hned tak nekupi, kazdy fanusik s peniazmi a rozumom si kupi znackovy bike/ebike, nie tuto haraburdu 😀.