Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG G 63 lze proměnit v neprůstřelný trezor na kolech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 3. 2019 • 09:33
11
Zobrazit náhledy (11)
Inkas Mercedes-AMG G 63 Inkas Mercedes-AMG G 63 Inkas Mercedes-AMG G 63 Inkas Mercedes-AMG G 63 Inkas Mercedes-AMG G 63 Inkas Mercedes-AMG G 63

Mercedes-AMG G 63 je aktuálním vrcholem v nabídce nové třídy G a kanadská společnost Inkas Armored Vehicle Manufacturing jej představuje ve své vlastní pancéřované úpravě.

Mercedes-Benz G byl ve své nové generaci kompletně odhalen začátkem loňského roku a v jeho průběhu pak vyrazil na trh. Model AMG G 63 se veřejnosti poprvé představil na loňském autosalonu v Ženevě.

Společnost Inkas Armored Vehicle Manufacturing, která se specializuje na pancéřování vozidel od sedanů, limuzín přes SUV a pick-upy až po dodávky na převoz cenností a autobusy, se vozidlům značky Mercedes-Benz věnuje přes 20 let a má s jejich úpravami bohaté zkušenosti.

Mercedes-AMG G 63 po zákroku specialistů společnosti Inkas Armored Vehicle Manufacturing splňuje balistickou normu CEN 1063 BR6. Díky tomu je schopen ochránit svou posádku před střelbou puškovými náboji 7,62x51 mm nebo 308 Winchester FMJ a výbuchem dvojice ručních granátu pod podlahou. Na přání je panceřování dle normy CEN 1063 BR7.

Pro minimální navýšení hmotnosti vozidla dodatečným pancéřováním je využito moderních kompozitních materiálů. Standardem pro Mercedes-AMG G 63 je kompletní pancéřování prostoru pro posádku, vícevrstvé sklo odolné proti útokům střelnými zbraněmi i výbušninami, dodatečná ochrana baterie i řídící elektroniky, zesílené zavěšení i odpružení kol a run-flat pneumatiky, na nichž je možné pokračovat v jízdě i po jejich průstřelu.

Na přání je pak k dispozici řada dalších prvků, z nichž lze zmínit zesílené pancéřování, protipožární systém, soustavu výstražných světel, sirénu se systémem pro komunikaci mezi vozem a jeho okolím nebo výkonnější brzdy.

Mercedes-AMG G 63 má i po úpravách provedených společností Inkas Armored Vehicle Manufacturing ve své přídi uložen přeplňovaný zážehový vidlicový osmiválec o objemu čtyř litrů, který disponuje nejvyšším výkonem 430 kW (585 k) a točivý momentem 850 N.m. Samozřejmostí jsou i veškeré automobilkou dodávané prvky výbavy, zvyšující komfort posádky vozu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku