Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG začne používat hybridní ústrojí v roce 2020

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 31. 7. 2015 • 05:52
8
Hypersporty typu Porsche 918 Spyder či Ferrari LaFerrari nám ukazují, že hybridy nemusejí být dobré pouze pro úsporu paliva, ale rovněž zlepšení výkonů. Na podobný systém nejspíše brzy přejde i Mercedes-AMG.

Mercedes-Benz používá hybridní ústrojí již několik let, většinou ke snížení spotřeby a emisí. Nyní je však jasné, že systém kombinující spalovací agregát s elektromotorem se dostane i do vysokovýkonných modelů, konkrétně k divizi AMG. Magazínu Autocar to potvrdil šéf vývoje a výzkumu značky, Thomas Weber.

Weber dále řekl, že Mercedes nyní adaptuje současný hybridní systém tak, aby dokázal správně pracovat s výkonnými motory divize AMG. Kromě vyššího výkonu a točivého momentu je jasné, že jde rovněž o snížení spotřeby paliva, které se v dnešní době nemůže vyhnout ani AMG, na které je v tomto ohledu zvyšován tlak.

„Žádná část našeho byznysu nesmí být ve snižování emisí pozadu za ostatními. Je to velký úkol udělat AMG úspornější, ale zjistili jsme, že se zároveň jedná o velkou příležitost,“ dodává Weber.

Podle Evropské Unie bude muset mít Daimler v roce 2020 průměrné emise CO2 na úrovni 101 g/km. Pokud se to nepodaří, hrozí za to velké pokuty.

„Zatím jsme se do drastického snižování emisí v rámci divize AMG nepustili, protože nyní by zákazníci takový vůz nekoupili. Máme od nich totiž takové informace, že chtějí ty nejlepší výkony v segmentu. Nevíme, kdy budou připraveni na hybrid,“ říká Weber. „ V našem vývojovém oddělení se však již připravujeme na dobu, kdy budeme muset představit něco opravdu speciálního- V roce 2020 by mohlo být nutné představit hybridní AMG,“ dodává.

Témata
Avatar - white label
1. 8. 2015 16:50
Re: CO2
Chtělo by to ještě čísla o poměru znečišťování nákladními vs osobními automobily.
1. 8. 2015 16:09
Re: CO2
Promiň, ale pokud vím, v EU tvoří doprava celkově zhruba 24 % emisí skleníkových plynů (CO2 a spol.), z čehož zhruba 72 % tvoří silniční doprava (vedle motorek, tříkolek atp. hlavně automobily). Pro porovnání, letecká doprava je na 13 %. To jsou čísla, jestli se nepletu, z roku 2012.

V těhle diskuzích lidé zřejmě rádi zapomínají na existenci nákladních automobilů.
1. 8. 2015 16:03
Re: CO2
Letecké motory pracují pod prakticky konstantní vysokou zátěží, tam není moc prostoru pro hybrid (není toho moc k rekuperaci). A dopravní letadla mají ohromnou spotřebu energie. Emise (NOx atd.) jsou tam také regulované a CO2 se v EU řeší pomocí nákupu povolenek, jako v jiných odvětvích. Nemluvě o tom, že v letecké dopravě je palivo velkou položkou, tlak cestujících na nízké ceny letenek tak vede k tlaku aerolinek na výrobce motorů, odtud je ten (podle mne) hlavní nápor na zvyšování účinnosti.

K lodím se tentokrát nebudu vyjadřovat. O těhle věcech typicky breptají lidé, kteří o nich nemají ani ponětí.
1. 8. 2015 12:33
Re: CO2
Nemecky? schvalne se koukni jake emysni normy plati treba v USA nebo jake zavadi v soucasnosti Cina, nejaky nemecko a cela UE jsou proti nim doslova bridilove co se emisnich norem tyce a maji je tam mnohem mnohem prisnejsi ;-) co se tyce emisi tak EU a Nemecko jsou az ty posledni kdo dnes urcuje pravidla v emisich osobni dopravy, tu notu prebira Cina a Indie, a USA to ma tak jiz davno, ale jiste budou casem zase zprisnovat

navic v oblasti lodni dopravy jsou ty skoky daleko vetsi a nove vyrabene lode jsou natom podstatne lip nez miliony osobnich aut, zbejva vpodstate letecka doprava, a tam se jede spise na bezpecnost nez na emise, ale az se ozkousi poradne a dlouhodobe hybridni systemy v letadlech, tak je to taky nemine
Avatar - Magister
31. 7. 2015 18:32
Re: CO2
V určitém ohledu má pravdu, vývoj je deformován nesmyslnými ekologickými mantinely, takže se čistě ubírá snahou o snížení emisí....místo toho aby primární byla uživatelská stránka aut. Vývoj v Evropě (protože v USA ani Austrálii či Asii 1,0 turbo nekoupí) je příliš jednostranný. Ta auta jsou pak přetechnizovaná... vstřikování močky, 2,3,4 turba, do toho elektrický motor a převodovka s 10 stupni atd.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud