Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Actros a Arocs nabízí plnou konektivitu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 9. 2019 • 21:35
4

Mercedes-Benz Actros a Arocs nabízí prostřednictvím pracoviště řidiče s Multimedia Cockpit konektivitu na míru.

Mercedes-Benz Actros a Arocs se ve své nejnovější podobě, v níž byla první jmenovaná modelová řada odhalena na podzim loňského roku a druhá na jaře roku letošního, mohou pochlubit řadou zajímavých prvků výbavy, zvyšujících komfort i bezpečnost obsluhy těchto těžkých nákladních vozidel.

K zásadním novinkám stále patří i přepracovaná palubní deska. Původní provedení s analogovými přístroji v kombinaci s menšími obrazovkami a řadou tlačítek se stalo minulostí a nastoupilo řešení v podobě dvojice velkých barevných displejů.

Tyto displeje poskytují kompletní přehled o provozních údajích vozidla a lze jejich prostřednictvím ovládat armádu asistenčních systémů i rozsáhlý multimediální systém a klimatizaci.

Zároveň však může Multimedia Cockpit pouhým stisknutím „tlačítka“ posloužit k přístupu na portál s aplikacemi pro nákladní vozidla Mercedes-Benz. Tento portál v současnosti nabízí tři typy aplikací.

V prvním případě se jedná o interní aplikace od společnosti Daimler AG, zahrnující aplikace od Mercedes-Benz Trucks a Fleetboard. Druhým typem jsou aplikace od třetích stran pro digitální zpracovávání procesů v dopravě. Třetím typem jsou pak aplikace od samotných zákazníků.

Portál s aplikacemi pro nákladní vozidla Mercedes-Benz pracuje s operačním systémem Android a jeho cílem je přispívat k vyššímu komfortu a efektivitě práce s těžkými nákladními vozidly.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud