Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Citan na prvním videu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 4. 2012 • 09:14
14
9
Zobrazit náhledy (14)
mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video mercedesbenz profi video
Nový kompaktní užitkový model značky Mercedes-Benz, který je výsledkem spolupráce s automobilkou Renault se představuje v akci.

Mercedes-Benz Citan je prvním sériovým modelem vzešlým ze spolupráce německého koncernu s aliancí Renault-Nissan. Tento lehký užitkový automobil se v nabídce Mercedesu zařadí pod Vito, Sprinter a Vario.

Mercedes-Benz Citan, jehož jméno je složeninou ze slov City a Titan, vychází ze současného Renaultu Kangoo. V případě exteriéru představuje hlavní odlišnost design předních partií s typickou maskou chladiče, rozměrnými hlavními světlomety a dynamicky tvarovaným předním nárazníkem.

Nejmenší užitkový Mercedes-Benz bude nabízen ve třech délkách karoserie a vedle dodávkové verze s dvoumístným interiérem budou k dispozici i provedení vhodná pro dopravu osob a nákladů. Stejně jako v případě Kangoo nebude v nabídce ani čistě osobní provedení.

Paleta pohonných jednotek Citanu nabídne trojici turbodieselů s přímým vstřikováním paliva s výkony od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k) a přeplňovaný zážehový motor s výkonem 84 kW (114 k). V závislosti na motoru bude použita pětistupňová nebo šestistupňová manuální převodovka, jejímž prostřednictvím budou poháněna kola přední nápravy.

Mercedes-Benz Citan představen v Amsterdamu

Témata
24. 4. 2012 16:06
Re: Renault a Mercedes
Kde jsi vzal to, že je Renault ztrátový?! Sami dokonce vrátili státní podporu a jejich ekonomika je v černých číslech.. Zase jedna paní povídala 8-s
Avatar - Ada je zase tady
22. 4. 2012 09:24
Re: Renault a Mercedes
Pokud za timto krokem neni nějaký strategický plán, jak pohltit ztrátový rendlík Mercedesem, díváme se na sebevraždu M-B v přímém přenosu... :no:
21. 4. 2012 23:05
Re: Jééé, Dacia Lodgy s hvězdou na kapotě
ked sa ti toto zda podobne s lodgym tak si asi nikdy nevidel Kangoo (skus google) ...
Avatar - pumpkin
21. 4. 2012 19:55
Re: Jééé, Dacia Lodgy s hvězdou na kapotě
Tak to sa ti naozaj iba zdá...
21. 4. 2012 18:45
Dobrá spolupraca
Ak to takto pojde dalej mame sa na čo tešiť. Jednoznačne :yes: Mercedes lacno a rýchlo získal nové praktické, pekné a kvalitné auto, ktoré teraz vypadá ešte lepšie ako originál Kangoo. Keď zdieľanie bude platiť aj opačným smerom bude to ešte v triede subpremie zaujímavé. Renault sa teraz konečne vrátil k hodnotnému a elegantnému dizajnu, ktorý sa bude rozvíjať s každým ďalší modelom, pričom kvalitou je už opet medzi elitou. Mercedes zas zušlachtí svojim spracovaním pracovné modely od Renaultu a kto vie možno sa dočkáme aj nejakého malého Mercedesu na báze CLIO RS alebo pripravovanej R5, ktorý bude priamym konkurentom MINI, AUDI A1 .... Táto spolupráca má veľký význam a nesmierny zmysel pre oboch partnerov po stránke ekonomickej aj po stránke image. Ved spolupracujú dve jedny z najstarších európskych automobiliek s bohatou históriu a množstvom slávnych modelov. Za mňa ešte raz :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku