Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz eCitaro slaví exportní úspěchy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 8. 2019 • 16:54
5

Mercedes-Benz koncem loňského roku spustil dodávky svých nových elektrických autobusů eCitaro dopravcům a nejnovější zástupci tohoto modelu budou v provozu v Lucembursku, Norsku a Švédsku.

Mercedes-Benz eCitaro byl oficiálně odhalen v létě loňského roku a jeho výstavní premiéra se odehrála v rámci veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru koncem září 2018.

Prvním dopravcem, do jehož služeb nový elektrobus Mercedes-Benz eCitaro zamířil, se stala koncem listopadu loňského roku společnost Hamburger Hochbahn AG. Následně byly spuštěny dodávky dalším dopravcům v Německu. Začátkem letošního roku Mercedes-Benz potvrdil, že obdržel první objednávky ze sousedních evropských zemí a nyní představuje vozidla pro další dopravce z Lucemburska, Norska a Švédska.  

Společnosti Voyages Emile Weber z lucemburského Canachu dodává Mercedes-Benz celkem devět vozidel eCitaro s kapacitou akumulátorů 292 kWh. Do služeb společnosti Norgebuss v norském Trollasenu míří šest autobusů eCitaro s kapacitou akumulátorů 243 kWh a možnosti dobíjení prostřednictvím pantografu na střeše. Pětice vozidel s kapacitou akumulátorů 292 kWh je určena pro Bergkvarabuss v Ystad ve Švédsku.

Mercedes-Benz v případě elektrických autobusů pro městskou dopravu vyzdvihuje především jejich tichý provoz a nulové emise v místě provozu. Zároveň ovšem dodává, že trh s těmito vozidly se teprve rozvíjí a vedle vyšší ceny jej omezuje především chybějící infrastruktura pro dobíjení baterií, vybavení garáží a personál pro jejich obsluhu a údržbu.

Základem pohonného ústrojí elektrobusu eCitraro je zadní portálová náprava s dvojicí elektromotorů, z nichž každý disponuje nejvyšším výkonem 125 kW a točivým momentem 485 N.m. Dojezd na jedno nabití má být kolem 150 km v náročnějším provozu a za ideálních podmínek může být až kolem 250 km.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud