Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Museum: 120 let historie na devíti patrech (1. část fotogalerie)

Dariusz Szynder Dariusz Szynder 16. 2. 2008 • 12:43
52
10
Zobrazit náhledy (52)
Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE Mercedes-Benz SE
Muzeum nejstarší automobilky patřící k dominantám Stuttgartu je v současnosti nejmodernějším muzeem automobilismu. Nová budova byla ve Stuttgartu otevřena v roce 2006 a od té doby přitahuje milovníky automobilů z celého světa.

Svět značky Mercedes-Benz se rozkládá na devíti patrech, z kterých každé znamená jinou kapitolu ve stodvacetiletých dějinách německé firmy. Všechno začíná v roce 1886, kdy Gottlieb Daimler a Karl Benz vytvořili legendární Benz Patent-Motorwagen.

Nejslavnější postavou, která se více méně náhodou zapsala do historie firmy, je beze sporu Mercedes Jelinek, dcera obchodníka a automobilového závodníka Emila Jelinka, který jméno své dcery využíval jako pseudonym během závodů. Byl také blízkým spolupracovníkem Gottlieba Daimlera.

V dubnu 1900 se poprvé objevila značka Daimler-Mercedes, a v září 1902 byla značka Mercedes oficiálně zaregistrována. Prvním modelem, který vyjel s novým názvem byl Mercedes 35, který projektoval Wilhelm Maybach.

Během stodvacetileté historie vzniklo pod značkou Mercedes mnoho modelů, které stanovily nové začátky v technickém a technologickém rozvoji automobilismu. Automobily této německé značky byly vždy známé jako kvalitní a bytelné vozy luxusního charakteru. Stále jsou krásné a vzrušující, a také vzácné a drahé!

Mercedes-Benz Museum najdete při Mercedesstraße 100 ve Stuttgartu, je otevřeno denně kromě pondělí mezi 9 a 18 hodinou. Vstupenky jsou prodávány do 17 hodin za cenu 8 Euro.

Pokud nemáte zrovna cestu do Stuttgartu, zveme vás na virtuální prohlídku tohoto fascinujícího muzea. V první části se podíváme na to nejúžasnější, tedy historické automobily.

Podrobné informace na: www.museum-mercedes-benz.com

Témata
19. 2. 2020 23:35
muzeum mercedes
Když jsem si asi tak před rokem četl o muzeu Mercedesu na https://kralmotoru.cz/…ilovych-fanousku , tak mě zaujalo natolik, že jsem si řekl, že se do něj prostě musím podívat. To se mi splnilo asi tak před měsícem, když jsme si s rodinou udělali výlet do Stuttgartu. Musím říct, že to byl pro mě, jakožto velkého motoristického nadšence, opravdu velký zážitek.
18. 2. 2008 13:49
Re: Fotogalierie nádherná....
Díky za reakci, pane kolego :-) Nevím, tyhle věci alespoň mně osobně připadají jako základní znalosti, ale historii se věnuji asi trochu více... :o))
17. 2. 2008 21:16
Krásne múzeum
Mal som to šťastie, že vlani sme spolu so synom v tomto múzeu strávili pol dňa. Je to naozaj perfektné a to sa nepovažujem v histórii aút za znalca. Jediné, čo mi trochu vadilo bolo, že nebol k dispozícii preklad do češtiny alebo slovenčiny, počúvať odborné výrazy po rusky bolo takisto k ničomu a ostatné európske jazyky tak dobre neovládame. Nakoniec nám stačili anglické nápisy priamo pri vystavených exemplároch a múdru skrinku hovoriacu do sluchátok po rusky som ignoroval.Ale je to pastva pre oči.
17. 2. 2008 17:47
Fotogalierie nádherná....
...ale ten text? Článek je z polské verze webu, pokud ho překládal přímo autor nebo kdokoli jiný, mohl alespoň opravit ty nesmysly.... Daimler se s Benzem nikdy nepotkali, natožpak aby spolu stavěli auto.... A zdá se mi, že tu někdo nechápe spojitosti značek Benz, Daimler, Mercedes a Mercedes-Benz. Obrovská škoda.....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud