Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Special Trucks nabízí pomocnou ruku horské službě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 12. 2016 • 16:16
8
Zobrazit náhledy (8)
Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz
Feldberg, nejvyšší vrchol pohoří Schwarzwald, má důkladně prověřit Mercedes-Benz Unimog U 4000 ve službách zdejších záchranářů.

Divize Speciální nákladní vozidla Mercedes-Benz zapůjčila horské záchranné službě v Bádensku-Württembersku svůj víceúčelový terénní automobil Unimog U 4000 s dvojitou kabinou v sedmimístném provedení.

Lutz Scherer, generální ředitel Horské záchranné služby Bádenska-Württemberska, při převzetí tohoto vozidla uvedl, že ouzové operace v náročném terénu jsou vždy velkou výzvou pro záchranné služby a jejich vybavení. Záchranáři jsou proto velmi rádi, že mají k dispozici Unimog, který je ideální pro jejich specifické požadavky.

Feldberg s nadmořskou výšku 1493 m, kde vládne drsné klima s bouřkami a sněhovými vánicemi spolu s drsným skalnatým terénem, zaměstnává horskou službu v zimních měsících záchrannými akcemi spojenými se zraněními při zimních sportech, zatímco v jarních, letních i podzimních měsících její pomoc potřebují turisté, horolezci i piloti padákových kluzáku.

Záchranáři tak využijí Unimog U 4000 skutečně po celý rok, kdy budou mít k dispozici vozidlo se vznětovým čtyřválcem OM 924 LA Euro V o výkonu 160 kW (218 k).

V náročném terénu využijí jeho stoupavost 45 stupňů i nájezdové úhly 44 stupňů vpředu a 51 stupňů vzadu, zatímco přechodový úhel je 34 stupňů. Kromě toho je k dispozici maximální brodění hloubka 1,20 m, a boční úhel sklonu až 38 stupňů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku