Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Sprinter je po proměně v LM-EXTV luxusním obydlím pro dobrodruhy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 8. 2018 • 17:21
18
Zobrazit náhledy (18)
Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter Lexani Mercedes-Benz Sprinter
Společnost Lexani Motorcars se proslavila především jako firma, která je specialistou na přestavby automobilových interiéru, ale tentokrát si pohrála i s exteriérem největší dodávky značky Mercedes-Benz.

Kalifornská společnost Lexani Motorcars se specializuje především na úpravy interiérů velkých SUV značek Cadillac, Lincoln, GMC a Toyota. Vedle nich pak ve stejném stylu upravuje i interiéry dodávek Mercedes-Benz a ještě luxusnějším umí udělat i Rolls-Royce.

Tyto úpravy ovšem nepředstavují pouze nové čalounění sedadel nebo multimediální systém, ale kompletní přestavbu. Specialisté od Lexani Motorcars se přitom zaměřují především na prostor pro zadní cestující, kdy z vozu vyjmou téměř vše od sedadel až po obložení stěn i stropu a následně nainstalují zcela nové vybavení.

V případě modelu Sprinter značky Mercedes-Benz je pak k dispozici i přestavba s označením LM-EXTV, které je zkratkou pro Lexani Motorcars – EXtreme Terrain Vehicle a naznačuje, že zde se úpravy netýkají pouze interiéru.

Mercedes-Benz Sprinter LM-EXTV dává již svým zevnějškem najevo, že není běžnou dodávkou, ale něčím výrazně zajímavějším. Pozornost si zde vedle robustních ochranných rámů zaslouží i solární panely umístěné na střeše a přídavné přídavné LED osvětlení. Dobrodružný vzhled umocňují 20palcová kola obutá do 33palcových terénních pneumatik, která spolu s vyšší světlou výškou naznačují možnost jízdy mimo zpevněné vozovky.

Lexani Motorcars se sice k pohonu LM-EXTV nevyjadřuje, ale s ohledem na skutečnost, že se jedná o kalifornskou společnost lze počítat s tím, že základem je Sprinter v provedení pro severoamerický trh, který je vybaven přeplňovaným vznětovým šestiválec o objemu 3,0 litru o výkonu 140 kW a točivém momentu 441 N.m, spolupracujícím s pětistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Interiér především použitými materiály a jejich zpracováním odráží zkušenosti společnosti Lexani Motorcars s přestavbami automobilů na luxusní paláce na kolech. Posádka LM-EXTV může mít k dispozici výkonný multimediální systém, ale nechybí zde ani vybavená kuchyňka či ložnice, která vznikne po rozložení podélně ke stěnám karoserie umístěných lavic v zadní části vozu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku