Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes doplňuje EQT a eCitan o sedmimístné verze. Dodávky teď mají i nový infotainment

Daniel Fuglevič
Diskuze (0)

Své portfolio malých dodávek, civilních i užitkových, doplňuje Mercedes o nové verze a rovněž u nich provádí menší modernizaci s rozšířením standardní výbavy.

Do nabídky Mercedesu EQT a jeho užitkové varianty eCitan Tourer přidává nyní Mercedes také varianty s rozvorem prodlouženým o 380 mm (celkem 3096 mm). Obě elektrické dodávky tak mohou být vybaveny až sedmi místy k sezení, přičemž bez třetí řady sedadel se jim zvětšuje maximální objem kufru až na 3660 litrů.

Video se připravuje ...

Třetí řadu u prodloužených modelů zastává dvojice samostatných sedaček, přičemž stejně jako u druhé řady je lze sklopit, nabízí také výškově nastavitelné opěrky hlavy a úchyty Isofix pro dětské autosedačky. Mercedes dodává, že díky lehké konstrukci je snadné zadní řadu sedadel kompletně vyjmout. Dodatečné údaje o objemu kufru v různých konfiguracích prodlouženého EQT a eCitanu Tourer však výrobce zatím neuvádí.

Pro užitkové využití doplňuje Mercedes nabídku Citanu a eCitanu o verzi Mixto, která má nabídnout ještě větší flexibilitu vnitřního prostoru k pracovnímu využití. Nová zadní lavice je vybavena funkcí „fold & load“ zajišťující místo pro trojici cestujících, nebo v případě vysunutí a sklopení dělící mříže rozšiřuje nákladový prostor (až na 3200 litrů) a představuje pevnou přepážku oddělující posádku od nákladu.

S těmito novinkami Mercedes lehce modernizuje i konektivitu napříč všemi malými dodávkami v osobních i užitkových variantách. Všechny vozy jsou nyní vybaveny poslední generací infotainmentu MBUX s větší 9,5palcovou obrazovkou. Nový je také volant s dotykovými plochami, přičemž rozšíření se dočkala výbava asistenčních systémů, kdy do základních variant míří třeba i parkovací asistent se zadní kamerou.

Elektrické verze EQT a eCitan pohání elektromotor o výkonu 90 kW (122 koní) a točivém momentu 245 Nm. S baterií o kapacitě 45 kWh se dojezd pohybuje okolo 280 kilometrů, samozřejmě v závislosti na variantě a konfiguraci modelu. U DC rychlonabíječek lze elektrické dodávky nabíjet výkonem až 80 kW, což zajistí doplnění z 10 na 80 % kapacity za zhruba 38 minut.

Daniel Fuglevič
Diskuze (0)

Doporučujeme