Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes poodhaluje elektrické AMG EQE, premiéra proběhne po půlnoci

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Teprve druhý elektrický přírůstek do výkonné modelové rodiny AMG zřejmě nabídne lepší aerodynamiku, výkonnější brzdy a především vyšší výkon.

Německá automobilka Mercedes-Benz představila první čistě elektrický model AMG loni v listopadu, kdy odhalila ostrý sedan EQS 53 4Matic+. Již za několik hodin se však dočkáme druhého čistě elektrického AMG, kterým bude vylepšená verze kompaktnějšího sedanu EQE, představeného na loňském mnichovském autosalonu.

Společnost Mercedes-AMG na Twitteru prozradila, že oficiální premiéra je plánována na 16. února, kdo by však chtěl nový vůz vidět mezi prvními, bude muset ponocovat. Odhalení totiž proběhne minutu po půlnoci středoevropského času.

Video se připravuje ...

Ještě před úplným odhalením vozu nám ale společnost nabídla alespoň malou ukázku, která nabízí pohled na několik detailů. Můžeme si tak všimnout upravených tvarů nárazníků, uzavřené mřížky s vertikálními segmenty a nechybí ani tradiční logo AMG.

Nová zřejmě budou také kola, pravděpodobně uzpůsobená lepší aerodynamice, za kterými by se mohly ukrývat výkonnější brzdy. Design celého vozu by pak mohl být optimalizován pro lepší aerodynamiku a vyšší přítlak.

Velkou neznámou zatím zůstává výkon, samotná automobilka se však již v loňském roce nechala slyšet, že výkon nejsilnější verze by se mohl pohybovat okolo 500 kW (cca 680 k). Nejvýkonnější verzí se přitom může rozumět model s balíčkem AMG Dynamic Plus, který zvyšuje výkon také u již představeného AMG EQS ze standardních 484 kW na 560 kW.

V každém případě si EQE výrazně polepší oproti stávajícímu modelu EQE 350, který nabízí nejvyšší výkon až 215 kW (292 k). Pohon modelu AMG EQE bude pravděpodobně opět řešen dvojicí elektromotorů, každý na jedné nápravě, otázkou však bude kapacita baterie a dojezd na jedno nabití. Všechny důležité informace se ale již poměrně brzy dozvíme.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme