Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes poprvé láká na novou třídu S. Dorazí ještě letos

Stanislav Kolman
Diskuze (3)

Navzdory pandemii koronaviru se premiéra vlajkové lodi stříbrných šípů odsouvat nebude. Nová třída S se představí ještě letos.

Automobilka Mercedes-Benz vypustila do světa první oficiální upoutávku na očekávanou sedmou generaci třídy S. Jak tomu u těchto náhledů bývá zvykem, značka neodhaluje více, než by bylo nezbytně nutné. Vidíme příď s výraznější maskou chladiče a vyspělou světelnou techniku, pochopitelně plně diodovou.

Nemusí nás mrzet, že Němci neukázali ještě něco víc. V průběhu posledních týdnů se na sociálních sítích objevilo nesčetné množství úniků, které připravovanou třídu S zachycují. Na některých jsou vidět upravené tvary karoserie, jinde zase přepracovaný interiér s obrovskou dotykovou obrazovkou.

Nedávno se přitom objevila informace, že by se kvůli pandemii koronaviru mohla premiéra vlajkové lodi Mercedesu odložit na příští rok. Šéf společnosti Ola Källenius ale trvá na tom, že je vše na dobré cestě, aby se debut stihl v původním letošním termínu.

Källenius dále uvedl, že na nové třídě S pracoval ten nejkreativnější tým lidí, který postavil vůz zcela nové úrovně, alespoň pokud jde o umělou inteligenci a potřeby elektrifikace. Soupeř Audi A8 a BMW řady 7 dostane několik elektrifikovaných pohonných jednotek, počítá se s mild-hybridy se 48V palubní sítí, stejně tak novými plug-in hybridy do zásuvky.

Pokud se na původních plánech skutečně nic nezmění, začne se nová třída S vyrábět v září letošního roku v továrně značky v německém Sindelfingenu. V roce 2021 se připojí čistě elektrická varianta EQS. Källenius na samotný závěr prozradil, že S-Klasse na baterky dostane CO2 neutrální akumulátory od nejmenovaného dodavatele.

Stanislav Kolman
Diskuze (3)

Doporučujeme

26. 5. 2020 19:30
Re: Pěkné skoro čínské auto, aneb ta hvězda měla být rudá !!
Je vidět, že se vůbec neorijentujete a nemáte s MB osobní zkušenost. Ale třeba vám jednou někdo půjčí svou SKlasse a vy tak zažijete jedinečný pocit. Držím vám palce