Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes slaví, v Sindelfingenu bylo vyrobeno již 22 milionů vozů

Ondřej Mára
Diskuze (1)

Továrna na jihu Německa zahájila provoz již v roce 1919 a je místem výroby nejluxusnějších modelů.

Automobilka Mercedes-Benz se nedávno pochlubila působivým milníkem, kterého dosáhla ve své továrně v jihoněmeckém Sindelfingenu. Z výrobní linky zde totiž sjelo již 22 milionů automobilů, přičemž výročním vozem byl červený elektromobil EQS 580 4Matic.

Video se připravuje ...

Připomeňme, že továrna Sindelfingen byla založena již v roce 1915, kdy se zaměřovala na výrobu letadel. V roce 1919 zde začala výroba automobilů, přičemž prvním modelem byl Mercedes-Knight 16/45. Během dvacátých a třicátých let pak v továrně probíhalo výrazné navyšování výroby. Rekordní produkce továrna dosáhla v roce 1966, kdy za jediný rok vyrobila dvojnásobný počet aut, než mezi lety 1946 až 1952.

V roce 2015 zde automobilka oslavila výrobu již 20 milionů automobilů, přičemž výročním vozem byl Mercedes-Benz třídy S500 s plug-in hybridním pohonem. Tou dobou zde automobilka zaměstnávala kolem 37.000 lidí.

Dnes zde automobilka vyrábí své luxusní modely, jako je například třída S i Mercedes-Maybach S. Dále se zde vyrábí i modely třídy E, GLC, CLS, AMG GT-4dvéřové nebo pancéřovaný Mercedes třídy S Guard. Jak je i z výčtu modelů patrné, výrobní linka je maximálně flexibilní. To platí jak pro platformy, tak pro pohonné jednotky. Na tuto flexibilitu je automobilka mimořádně hrdá.

Video se připravuje ...

"Blahopřeji svým kolegům v Sindelfingenu k úctyhodnému výročí výroby 22 milionů vozidel. Flexibilní, digitální, efektivní a udržitelný: Sindelfingen je a zůstává naším centrem excelence pro výrobu vozů luxusní třídy v rámci celosvětové výrobní sítě. Sindelfingen má působivou historii a zároveň ideální pozici pro budoucnost: vedoucí závod v segmentu luxusních vozů nejvyšší třídy bude od roku 2025 vyrábět modely na elektrické platformě AMG.EA," komentuje Jorg Burzer, výkonný ředitel společnosti Mercedes odpovědný za výrobu a řízení dodavatelského řetězce.

Ondřej Mára
Diskuze (1)

Doporučujeme

12. 2. 2023 07:16
Blahopreju
Mercedesu a preju co nejrychlejsi prechod k EV.

At nemusi byt posledni jako v tomto videu. :D

https://youtu.be/HbR64hqx4Yk