Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Midnight Runner: Elektrický café racer z Itálie

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 1. 2017 • 08:51
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Abarth Abarth
Midninght Runner, za jehož vznikem stojí Apache Custom Motorcycles a Energica Motor Company dokazuje, že čistě elektřinou poháněná motorka nemusí mít nutně jen futuristický design.

Drtivá většina společností věnujících svou pozornost vývoji a výrobě elektřinou poháněných motocyklů sází na moderní až futuristicky působící design, což mohou demonstrovat například stroje značek Zero Motorcycles nebo Fenris Motorcycles.

Nejinak je tomu i strojů italské značky Energica Motor Company, v jejíž nabídce figuruje trojice modelů, jimiž jsou streetfighter Eva a dvojice supersportů Ego a Ego 45. Tato firma se ovšem spojila se společností Apache Custom Motorcycles a výsledkem jejich spolupráce se stal café racer jako vystřižený z druhé poloviny sedmdesátých let, který se představil na Motorbike Expo 2017 pořádaném od 20. do 22. ledna ve Veroně.

Midnight Runner svými kapotami, atrapou palivové nádrže i koncovkou se sedlem a dvojicí světlometů vystrčených před kapotu připomíná motorky pro vytrvalostní závody se sedmdesátých a počátku osmdesátých let.

Základem tohoto stroje je ovšem již zmiňovaný streetfighter Energica Eva, který poskytl svůj trubkový rám spolu s přední upside down 43 mm stavitelnou vidlicí, odpružením zadního kola, brzdového systému Brembo, 17palcových kol a především pohonného systému.

Srdcem stroje je olejem chlazený elektromotor o výkonu 70 kW (95 k) a točivém momentu 170 N.m, jemuž potřebnou energii poskytuje baterie s kapacitou 11,7 kWh.

Midnight Runner může podobně jako výchozí Energica Eva dosahovat rychlosti přes 200 km/h a jezdec může volit z jízdních režimů pojmenovaných Urban, Eco, Rain a Sport. Dojezd na jedno nabití se pohybuje okolo 200 km a dobití baterií na plnou kapacitu zabere 3,5 hodiny, resp. s rychlonabiječkou 30 minut.

Témata
25. 1. 2017 09:16
Designová katastrofa
Tak nějak si představuju designovou katastrofu. Fuj až jsem se otřepal ... 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku