Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mini chystá nový designový jazyk, říká mu Charismatická jednoduchost

Filip Melich Filip Melich 14. 6. 2022 • 22:52
19
Zobrazit náhledy (19)
Mini chystá nový designový jazyk Mini chystá nový designový jazyk Mini Cooper EV Mini Cooper EV Mini Cooper EV Mini Cooper EV Mini Cooper EV 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers

Automobilka Mini se, stejně jako řada dalších, chystá přejít na výrobu elektromobilů. S nimi přijde také nový vzhled. Chystanému designovému jazyku značka říká Charismatická jednoduchost.

Německou skupinou BMW vlastněná automobilka Mini se chystá na přechod k plně elektrickému portfoliu. Při té příležitosti připravuje změnu svého designového jazyka, jehož první ochutnávku jsme dostali koncem loňského roku, kdy unikly snímky příští generace Mini Cooperu. Značka se nový design rozhodla pojmenovat Charismatic Simplicity, tedy v překladu Charismatická jednoduchost.

Video se připravuje ...

Nový designový jazyk využije specifika konstrukce elektromobilů, jak říká šéfdesignér Oliver Heilmer: „Čistě elektricky poháněné modely Mini nám dávají jedinečnou příležitost přehodnotit náš design. Zároveň si zachováváme smysl pro detail, cit pro tradici a vášeň pro inovace, kterými je Mini proslulé.“ Příští generace modelů Mini totiž byla od začátku vyvíjena pro čistě elektrický pohon a má nabídnout efektivněji využitý obestavěný prostor.

Mini v tiskové zprávě shrnuje, že budoucí vozy automobilky spojí moderní a puristický exteriér s interiérem zaměřeným na podstatu (kdo ví čeho). A tady se opět vracíme k názvu nového designového jazyka – Charismatická jednoduchost. Mini neustále operuje se slovy charisma a osobitost, ale podstatnější informací je právě ta jednoduchost. Výrobce se totiž chce zaměřit na snížení počtu použitých komponent, na výrobu šetřící zdroje a naopak na navýšení podílu přírodních či recyklovaných materiálů.

Zvnějšku by to pak mělo znamenat jednodušší tvary a snížení počtu okrasných prvků. Výrazně omezeno bude použití chromovaných dekorů a dílů, zatímco například kožené čalounění sedaček nová Mini nenabídnou vůbec. Interiér slibuje být prostorný a intuitivně navržený, nechme se tedy překvapit realitou. Počítá se také s pokročilou digitalizací a konektivitou.

Například centrální rychloměr se změní v kruhovou dotykovou OLED obrazovku, dle Mini první svého druhu na světě. Vycházet má z řešení poprvé představeného na konceptu Vision Urbanaut. Sloučí se do ní ovládání více funkcí a změní se vzhled uživatelského rozhraní. Pod dotykovým displejem zůstane několik fyzických tlačítek, které však Mini nespecifikuje.

Příští generace modelů Mini tedy nabídne elektrický pohon, nové pojetí vzhledu i interiéru a modernější infotainment. To vše se nejprve ukáže v podobě konceptu elektrického crossoveru, který automobilka představí koncem července 2022.

Doporučujeme

Témata