Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Připravované elektrické Mini nafoceno bez maskování. Jak se vám líbí?

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 12. 2021 • 21:14
158
13
Zobrazit náhledy (158)
2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers 2023 Mini Cooper SE teasers Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S 5-door Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper S Cabrio Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE

Velké vášně vzbuzuje zejména nevšedně tvarovaná záď.

Značka Mini začala poodhalovat novou generaci elektrického Cooperu začátkem listopadu, kdy zveřejnila první snímky maskovaného vozu. Instagramová stránka Wilcoblok ovšem nyní přináší snímky odmaskovaného elektrického Mini Cooper S, které měly být pořízeny v Číně.

Pohled na příď přitom ukazuje celkem tradiční pojetí oválných světlometů, zatímco maska je z větší části uzavřená, stejně jako velmi jednoduchý přední nárazník. Na kapotě pak chybí tradiční přívod vzduchu, to by nás však u elektromobilu nemělo nijak zvlášť překvapit.

Ovšem zatímco příď působí celkem jednoduše, elegantně a poměrně klasiky, záď ukazuje malou revoluci, na kterou nás nepřipravily ani snímky maskovaného prototypu. Ty totiž původně slibovaly tradiční tvar zadních světel, uniklé snímky ale ukazují zcela nové tvary i grafiku zadních svítilen.

Ty jsou navíc propojeny černým pruhem s výrazným nápisem Cooper S, přičemž písmenko S je nově lakováno zeleně, což má nejspíš společně s absencí výrazných koncovek výfuku uprostřed zadního nárazníku zdůraznit čistě elektrický pohon.

Pohled z výšky pak ukazuje zaslepené střešní okno, kliky vozu splývající s karoserií a víčko nabíjecí zásuvky na pravém zadním blatníku. Černě lakované sloupky společně s bílou karoserií navíc umocňují dojem plovoucí střechy, nyní velmi populárního designového prvku.

Jeden záběr kabiny pak ukazuje velmi minimalistické provedení palubní desky, která postrádá jakýkoliv přístrojový štít. Místo toho je před řidičem umístěno sklíčko průhledového displeje (HUD), zatímco středu palubní desky dominuje obří kulatý displej, který je překvapivě tenký. Pravděpodobně přitom půjde o dotykový infotainment zobrazující současně provozní informace.

Pod displejem můžeme vidět výdechy ventilace a několik tlačítek, které by mohly sloužit pro rychlejší pohyb v menu infotainmentu, případně pro rychlejší a snadnější nastavení klimatizace. Zbytek kabiny není moc dobře vidět, respektive je zakryt pohozenou plachtou. Je však možné, že se tvary kabiny budou před oficiálním odhalením ještě měnit.

Automobilka navíc potvrdila, že kromě klasického hatchbacku nabídne elektrické mini také ve verzi kabriolet. Kromě nyní nafocené verze Cooper S se také počítá s ještě ostřejší verzí John Cooper Works. Samotný hatchback by se pak měl na trhy dostat zhruba v roce 2023, zatímco kabriolet zřejmě až v roce 2025.

Související články

Témata
12. 12. 2021 23:23
Tak pokud by to mělo....
...normální spalovací motor a manuální převodovku, tak proč ne? :-)
12. 12. 2021 23:22
Re: Moze byt
:-O ????
Avatar - petr petrumr
12. 12. 2021 19:08
Re: Moze byt
a kde by to indové nabíjeli?
Avatar - VDC
12. 12. 2021 13:30
Re: Moze byt
K Tatě Nano.
Avatar - 3_diamanty
12. 12. 2021 11:51
Re: nelíbí
Tebe dobre je
Články odjinud