Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ministr dopravy Dan Ťok už zná jméno svého nástupce

ČTK ČTK 10. 4. 2019 • 04:19

Vedle ministra dopravy Dana Ťoka bude nahrazena i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes prezidentovi Miloši Zemanovi navrhl jmenovat místo Marty Novákové (za ANO) ministrem průmyslu a obchodu místopředsedu vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karla Havlíčka, ministrem dopravy by se místo Dana Ťoka (za ANO) měl stát náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík. Babiš to řekl novinářům po setkání se Zemanem na Pražském hradě.

Zeman přistoupí ke změnám ve vládě 30. dubna po návratu z cesty do Číny. S kandidáty Kremlíkem a Havlíčkem se předtím sejde, řekl Babiš po zhruba hodinové schůzce. Zeman nemá se jménem žádného z adeptů problém, dodal.

Premiér uvedl, že s hlavou státu dnes probírali kompletně celou vládu. Nevyloučil další změny v kabinetu, aktuálně ale navrhuje pouze konec Novákové a Ťoka. "To je pro tuto chvíli všechno," řekl.

Konkrétní důvody odchodu Novákové nechtěl Babiš komentovat. "Já jsem s paní Novákovou o tom mluvil, není jednoduché přijít z privátního sektoru do státní správy, která funguje úplně jiným způsobem," poznamenal. Odmítl, že by důvodem byl incident, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva průmyslu a obchodu.

Ke Kremlíkovi Babiš řekl, že ho zná už z doby, kdy byl ministrem financí. Poznamenal, že ohledně tohoto kandidáta dostává mnoho anonymů. Kremlík má podle něj prověrku Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) na stupeň tajné. "Je to profesionál, pracovitý člověk, myslím, že jsem si prověřil dostatečně ty různé informace, co na něj přišly," řekl.

Doporučujeme

Témata