Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi ASX končí. Na nástupce si ještě počkáme

David Bureš
Diskuze (24)

Kompaktní SUV vyráběné od roku 2010 už neobjednáte. Na náhradu si navíc musíte počkat ještě zhruba rok.

Mitsubishi ASX i přes své pokročilé stáří patřilo mezi nejžádanější SUV na českém trhu. V posledních měsících byste ho už ale mezi nejprodávanějšími modely hledali marně. Je to totiž tím, že se kariéra vozu nachýlila ke konci.

Na stránkách českého dovozce vozů Mitsubishi už nenajdete ani ceník nebo konfigurátor. Má to svůj důvod, jak nám vysvětlil Marek Vodička, PR manažer tuzemského zastoupení značky. Výroba vozu totiž skončila už koncem loňského roku a v uplynulých měsících už se jen doprodávaly skladové zásoby, které mělo zastoupení objednané.

„Nyní je ale už skutečný doprodej pár posledních kousků u dealerů, kde je už vše zamluvené na konkrétní zákazníky. Nemá tedy smysl držet na webu ceník, konfigurátor atd., protože bychom akorát mátli naše zákazníky,“ říká.

Zároveň však Vodička pro všechny zájemce o kompaktní SUV tří diamantů má dobrou zprávu. „Naprosto pozitivní ale je, že už nyní víme, že nové ASX se objeví na začátku roku 2023,“ slibuje.

V tuto chvíli však není známo, jakou bude mít nové ASX podobu. Mitsubishi totiž již dříve oznámilo, že na rok 2023 chystá pro evropské trhy dva modely vyvinuté ve spolupráci s Renaultem, aliančním partnerem. Od francouzské značky má pocházet technika, Renault bude dvojici navíc i vyrábět. Zatím se spekulovalo o tom, že půjde o nástupce malého hatchbacku Space Star (na bázi Clia), respektive o městské SUV (s technikou Capturu), nyní ale není vyloučeno, že jednou z těchto novinek bude právě nové ASX. Jak to s ním bude, se nechme zatím překvapit.

Mitsubishi ASX se vyrábělo od roku 2010, a tak se v posledních letech už čile spekulovalo o příchodu nástupce. Tři diamanty ale nadále prodejně úspěšný vůz dále inovovaly, poslední facelift přišel ještě v roce 2019. To se dokonce měnila i struktura vozidla, se zcela novou přední částí.

V minulosti byly na stejném základu postaveny i Citroën C4 Aircross a Peugeot 4008, ty už ale dávno skončily a nahradily je modely, které si francouzské značky vyvinuly už bez pomoci japonského specialisty na vozy s pohonem všech kol.  

David Bureš
Diskuze (24)

Doporučujeme

29. 11. 2021 20:49
Re: Tak hlavně aby nástupce...
V článku se píše, že vyvíjel Renault a bude ho i vyrábět, takže vlastně Captur s třemi diamanty ve znaku a pod kapotou 1.0 + 1.33 TCe, 1.6 hybrid, elektrika a žádný diesel… Micina jde ve stopách Nissanu k zapomnění… :-(
Avatar - WinDiesel
29. 11. 2021 20:08
Re: Tak hlavně aby nástupce...
Tebe je v těch Košicích škoda. Vidím Tě v HQ Mitsubishi jako prodejního poradce pro Evropu, hlavně pro Košice a okolí.
29. 11. 2021 20:07
Re: Re: To bude v Košicích smutečný den
Poctivé auto které hnije.... už toto je fail, který je neobhajitelný.
29. 11. 2021 20:04
Re: To bude v Košicích smutečný den
Souhlas, vystihl jsi to objektivně. :-)
Avatar - xxc
29. 11. 2021 20:03
Re: Re: To bude v Košicích smutečný den
Podľa mňa to bude Taigo za tie peniaze :-)