Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi prodá továrnu. Místo ikonického SUV bude vyrábět toaleťák

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 3. 2022 • 14:34
23
4
Zobrazit náhledy (23)
Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero

Japonská automobilka zavřela svou tamní továrnu již v roce 2020. Co nevidět najde využití, které v domácnosti oceníme všichni.

Mitsubishi uzavřelo svou továrnu ve středním Japonsku již v roce 2020. V tamních podmínkách se přitom nejedná o rutinní záležitost, vždyť jde o první zavřenou výrobnu v Japonsku od roku 2001. Ještě nedávno závod opouštěla populární SUV Pajero, brzy to však bude… toaletní papír.

Japonská automobilka se totiž dohodla na prodeji zavřené továrny společnosti Daio Paper za v přepočtu 740 milionů korun. Magazín Nikkei Asia uvádí, že dohoda má být oficiálně oznámena tento týden a pozemky včetně zařízení továrny se stanou součástí společnosti Daio Paper do konce března 2023. Firma se zaobírá výrobou toaletního papíru a kosmetických ubrousků.

Video se připravuje ...

V dobách největší slávy vyrobila továrna až 170.000 automobilů ročně. Prodej však v posledních letech klesal a roku 2019, který ještě nebyl ovlivněn pandemickou krizí, tu vzniklo „jen“ 63.000 vozů. Nejde však o strasti jedné konkrétní továrny, výroba Mitsubishi v posledních letech klesá všeobecně. V roce 2021 značka vyrobila v Japonsku 400.000 aut, což je asi o 30 % méně než před pandemií.

Prodej závodu je součástí širšího plánu na snížení aktuálních nákladů. Mezi další části patří snížení počtu zaměstnanců na back-office pozicích či nabídnutí 650 zaměstnancům v Japonsku možnosti předčasného důchodu. Lidé pracující v bývalém závodě pro SUV Pajero apelovali na vedení společnosti, aby fabriku prodali jiné automobilové značce, čímž by zachránili svá pracovní místa. To ale neklaplo, a tak bude třetina zaměstnanců přeřazena na jiné pozice ve firmě, další třetina si našla práci jinde a zbytek přijal nabídku předčasného důchodu.

Doporučujeme

Témata
Avatar - caliban
24. 3. 2022 13:58
....
Kdyby se ta továrna nacházela na území Ruské federace, nemělo by to z hlediska symboliky chybu :-!
24. 3. 2022 13:17
Jak příznačné!
Místo ikonického off-roadu vyrábět toaletní papír! Hanba, Mitsubishi! :-O :-O :-O :-( :no:
Avatar - KANKUNEN
24. 3. 2022 09:12
Nejen EU, ale japíci to mají v hlavě pomateno
Na Pajeru mohli hrabat hrozné prachy. LC, Pajero a Patrol jedno jest, ale každý, jen dvě automobilky si myslí, že se SUV už nikdy neomrzí.
24. 3. 2022 08:24
Smutné
alespoň tedy pro pamětníka časů, kdy bylo Pajero na vrcholu slávy. Jeho druhá generace byla v 90. letech přímo symbolem úspěchu, nejen pro továrnu, ale i pro majitele. Nakonec i u nás jich v tu dobu bylo k vidění docela dost. Úspěšná účast na Rallye Paříž Dakar... TV reklama na Pajero uhánějící po poušti se sloganem "Touch the Earth" se mi vybavuje dodnes. Nostalgie, hi, hi

Na rozdíl od Toyoty, která s řadou Land Cruiser slaví dodnes úspěchy, ale udělali v Mitsubishi řadu chyb a tohle je výsledek.