Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Moto Guzzi odhalila přitažlivou novinku V9 Bobber Sport

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)
Moto Guzzi v rámci vlastní akce Open House 2018 představila nový přírůstek do modelové řady V9.

Moto Guzzi doposud v rámci aktuální generace řady V9 nabízela modely Roamer a Bobber. Nově se k nim přidá nový V9 Bobber Sport, který byl odhalen během akce Open House 2018 pořádané v areálu historického výrobního závodu Moto Guzzi ve městě Mandello del Lario o víkendu od 7. do 9. září.

Moto Guzzi V9 Bobber Sport, jak napovídá označení i vzhled a technika, vychází z aktuálního modelu V9 Bobber. Ten je zástupcem kategorie motocyklů, jimž se přezdívá „bobber“. Tento styl stavby a úprav motorek se zrodil ve Spojených státech amerických ve čtyřicátých letech dvacátého století.

Pro „bobber“ je charakteristické minimalistické pojetí designu bez zbytečných ozdob. To platí i pro nový model V9 Bobber Sport. Ten vyniká nízkým jednomístným sedlem, které v kombinaci s nízkými řídítky ve specifickém stylu a níž umístěnými stupačkami umocňuje nízkou, sportovní polohu jezdce.

Konstrukce trubkového rámu a optimální nastavení podvozku s variabilními hydraulickými tlumiči Öhlins s nastavitelným předpětím pružiny má zaručit ještě lepší tlumení rázů od nerovností. Výsledkem má být mimořádné potěšení z jízdy a snadné ovládání.

Nezaměnitelný zvuk vidlicového dvouválce Moto Guzzi o objemu 853 cm3 je vylepšen specifickou výfukovou soustavou s matně černým lakem, hliníkovou spodní částí a elegantním šikmým zakončením.

Palivová nádrž v odvážném stylu se zcela novou oranžovou barvou je zdobena logem orla Moto Guzzi s mimořádně lesklou povrchovou úpravou. Nevšední barevná kombinace zasahuje až k hliníkovým bočním panelům, na nichž se setkává s typickým matným, zcela černým odstínem modelu V9 Bobber.

Tmavými odstíny se vyznačují rovněž další díly, jako jsou chladicí žebra motoru, hliníkové víčko palivové nádrže, rámeček světlometu a grafické řešení panelu přístrojů.

Další specifické detaily na přídi dodávají novému modelu Moto Guzzi V9 Bobber Sport ještě ostřejší a svalnatější vzhled: přední blatník byl zkrácen, zatímco níž umístěný světlomet je zasazen do horního dílu kapotáže z černého hliníku. Ramena přední vidlice chrání klasické prachovky.

Moto Guzzi prozatím neuvádí cenu své čerstvé novinky, ale lze očekávat, že se příliš nevzdálí starším sourozencům v podobě modelů V9 Roamer a V9 Bobber, nabízeným na českém trhu za 245.900 Kč, resp. 254.900 Kč.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)