Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Moto Guzzi odhalila přitažlivou novinku V9 Bobber Sport

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 9. 2018 • 13:28
5
Moto Guzzi v rámci vlastní akce Open House 2018 představila nový přírůstek do modelové řady V9.

Moto Guzzi doposud v rámci aktuální generace řady V9 nabízela modely Roamer a Bobber. Nově se k nim přidá nový V9 Bobber Sport, který byl odhalen během akce Open House 2018 pořádané v areálu historického výrobního závodu Moto Guzzi ve městě Mandello del Lario o víkendu od 7. do 9. září.

Moto Guzzi V9 Bobber Sport, jak napovídá označení i vzhled a technika, vychází z aktuálního modelu V9 Bobber. Ten je zástupcem kategorie motocyklů, jimž se přezdívá „bobber“. Tento styl stavby a úprav motorek se zrodil ve Spojených státech amerických ve čtyřicátých letech dvacátého století.

Pro „bobber“ je charakteristické minimalistické pojetí designu bez zbytečných ozdob. To platí i pro nový model V9 Bobber Sport. Ten vyniká nízkým jednomístným sedlem, které v kombinaci s nízkými řídítky ve specifickém stylu a níž umístěnými stupačkami umocňuje nízkou, sportovní polohu jezdce.

Konstrukce trubkového rámu a optimální nastavení podvozku s variabilními hydraulickými tlumiči Öhlins s nastavitelným předpětím pružiny má zaručit ještě lepší tlumení rázů od nerovností. Výsledkem má být mimořádné potěšení z jízdy a snadné ovládání.

Nezaměnitelný zvuk vidlicového dvouválce Moto Guzzi o objemu 853 cm3 je vylepšen specifickou výfukovou soustavou s matně černým lakem, hliníkovou spodní částí a elegantním šikmým zakončením.

Palivová nádrž v odvážném stylu se zcela novou oranžovou barvou je zdobena logem orla Moto Guzzi s mimořádně lesklou povrchovou úpravou. Nevšední barevná kombinace zasahuje až k hliníkovým bočním panelům, na nichž se setkává s typickým matným, zcela černým odstínem modelu V9 Bobber.

Tmavými odstíny se vyznačují rovněž další díly, jako jsou chladicí žebra motoru, hliníkové víčko palivové nádrže, rámeček světlometu a grafické řešení panelu přístrojů.

Další specifické detaily na přídi dodávají novému modelu Moto Guzzi V9 Bobber Sport ještě ostřejší a svalnatější vzhled: přední blatník byl zkrácen, zatímco níž umístěný světlomet je zasazen do horního dílu kapotáže z černého hliníku. Ramena přední vidlice chrání klasické prachovky.

Moto Guzzi prozatím neuvádí cenu své čerstvé novinky, ale lze očekávat, že se příliš nevzdálí starším sourozencům v podobě modelů V9 Roamer a V9 Bobber, nabízeným na českém trhu za 245.900 Kč, resp. 254.900 Kč.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku