Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mototest Suzuki GSX-S1000GT: Přívětivá přítelkyně

Leoš Káňa
Diskuze (0)

Nová Suzuki GSX-S1000GT je motocykl mnoha tváří. Je přívětivá pro běžné popojíždění i dlouhé cesty, a navíc si s ní užijete i dostatečnou dávku adrenalinu díky silnému motoru a skvělým jízdním vlastnostem.

Ještě nedávno měl sportovně-cestovní stroj v programu snad každý výrobce. S přílivem stylových café racerů, crossoverů a cestovních endur na ně ale často nezbývá prostor. Jednou z mála značek, které se této tradice drží, je Suzuki. Japonský výrobce poslední dobou neoslňuje množstvím převratných nových modelů. Snaží se však z dostupné techniky vymáčknout to nejlepší, jako v případě letošní novinky GSX-S1000GT.

Pohodový základ

Jak už označení napovídá, základ motorky pochází z loni představeného naháče GSX-S1000, který navazuje na tradici japonských litrových čtyřválců. S ním si užijete dostatek zábavy, ale na delší cestování se moc nehodí. Proto Suzuki na rám s motorem přidělala novou, delší podsedlovku, aby měl dostatek pohodlí i spolujezdec a bylo kam pověsit kufry, a na přední část naroubovala kapotáž. Ostře řazené plasty s dvojicí bodových světlometů sice připomínají mimozemského tvora, ale účel i díky větrnému štítku plní dobře.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Leoš Káňa
Diskuze (0)

Doporučujeme