Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Možná podoba sedmimístného SUV Renault kopíruje crossover Espace

Jan Mička Jan Mička 7. 4. 2015 • 04:09
3
4
Připravované sedmimístné SUV Renaultu je možná důvodem, proč nemá nový Espace pohon všech kol. Předobraz jeho podoby představil grafik Theophilus Chin.

V polovině března proběhla internetem zpráva o novém sedmimístném SUV Renaultu. Podle současných informací má být postaveno na platformě CMF aliance Renault-Nissan a vznikne za stejných okolností jako v Ženevě představený model Kadjar, který sdílí technický základ s Nissanem Qashqai. Laicky řečeno by se mělo jednat o francouzskou obdobu Nissanu X-Trail.

Vůz má být na trhu zasazen mezi Renault Kadjar a zcela nový Espace, který se ve své páté generaci vzdal segmentu MPV a přidal se na stranu crossoverů. Podobu nového SUV zatím neznáme, zvěsti nicméně napovídají, že se designově přiblíží právě Espacu. Ten totiž kromě nové filozofie představil také směr, kterým se nové Renaulty vydají. Hlavním orientačním prvkem přitom bude specifický světelný podpis, díky kterému si tyto modely zkrátka nespletete.

Podobného receptu se při návrhu možné podoby SUV držel také grafik Theophilus Chin, výsledek nám však moc atraktivní nepřipadá. Při pohledu zepředu je jasně patrná strmější linie konvenčních předních sloupků (Espace je má zdvojené), s čímž souvisí také zvětšení podílu prosklené plochy. Zadní partie pak Espace bezostyšně kopírují. Navíc - proč by měl ale Renault vyrábět dva prakticky totožné modely, z nichž jeden nabídne natáčecí kola zadní nápravy (4Control) a druhý pohon všech kol?

Související články

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Midlosek
Pán grafik
| 7. 4. 2015
Renault nikam, tohle je výplod nějakého Theophilususe...
Pán grafik
| 7. 4. 2015
Ne neni to hezky design. Kam kracis Renaulte ptam se.
Pán grafik
| 7. 4. 2015
Ale jinak super design,pěkné :yes: :yes: :yes:
Avatar - Frasier
Pán grafik
| 7. 4. 2015
Súhlasím s redakciou, tie vizualizácie sú otrasné. Je to len v podstate natiahnutá strecha, viď:
[odkaz]
vs
[odkaz]
a
[odkaz]
vs
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku