Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Musk opět změnil priority, nový Roadster bude představen až po Cybertrucku

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 5. 2020 • 10:42
19
6
Zobrazit náhledy (19)
Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster

Druhá generace Tesly Roadsteru byla představena již před lety, její uvedení na trh se však znovu odkládá.

Druhá generace elektrického sportovního modelu Tesla Roadster byla nečekaně představena v listopadu 2017 na akci, která měla být původně věnována pouze premiéře elektrického tahače Tesla Semi. A i když se jedná o dost nesourodou dvojici elektromobilů, minimálně jednu věc mají společnou. Zpoždění.

Podle původních slibů měl být Tesla Roadster uveden na trh již v roce 2020, později však Elon Musk dodal, že prioritu dostane představení modernizované vlajkové lodi Tesla Model S. Datum premiéry omlazeného Modelu S zatím zveřejněno nebylo, všeobecně se však předpokládalo, že dorazí koncem letošního roku. Roadster ho ale přesto následovat nebude.

Jak totiž Musk uvedl během interview s Joe Roganem, premiéra Roadsteru byla odsunuta do pozadí, aby se automobilka mohla věnovat důležitějším projektům. Musk v rozhovoru odmítl uvést konkrétní datum, kdy bude možné si vůz koupit, dodal ale, že v současnosti má prioritu především navyšování výroby Modelu Y a konstrukce továrny v Německu.

Roadster je něco jako desert. Nejdřív musíme připravit maso a brambory a zeleninu a další,“ dodal Musk v rozhovoru. Pokud byste ale očekávali, že Roadster zamíří na trh po dokončení německé Gigafactory a plném rozjetí výroby Modelu Y, musíme vás opět zklamat. Přednost totiž dostane i model Cybertruck.

Elektrický pick-up, který patří k nejoblíbenějším projektům Elona Muska, by přitom měl dorazit na trh nejdřív v roce 2021. Jenže jak známe časové odhady Tesly, jsme si téměř jistí, že to s termínem opět neklapne. V nejlepším případě by tak mohl nový Roadster dorazit na trh v roce 2022, reálně lze ovšem očekávat ještě pozdější termín.

Související články

Témata
14. 5. 2020 15:23
Re: Dle agentury TWD
Takhle na to reagovat může snad jen někdo, kdo to nepochopil. (A teď bude samozřejmě dělat, že neni blbej a že to přeci pochopil :-D)
12. 5. 2020 10:29
Re: Dle agentury TWD
Nebude to spíš 1. dubna? :-[]
Avatar - Jerry.Gunman
11. 5. 2020 23:21
Dle agentury TWD
Dle přísně důvěrných údajů zjištěných pracovníky agentury TWD (The Wild Duckie) Elon Musk definitivně stanovil čas světové premiéry svého Cybertrucku i Roadsteru
Oba budou představeny na jaře roku 2021
Cybertruck 30. února a Roadster 31. dubna :D
Avatar - WinDiesel
11. 5. 2020 21:36
Re: A koho to zajímá?
Ohyzdná část Elona Musky se čím dál víc prosazuje, jako Mr. Jeckyll a Mr. Hyde.
Musk si dává čím dál tím víc hnusného lektvaru který z něj dělá stvůru. :no: :no: :no:
11. 5. 2020 16:25
A koho to zajímá?
Aneb - slibem nezarmoutíš! :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud