Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mzdy v kolínské automobilce TPCA letos vzrostou o 7,8 procenta

ČTK ČTK 17. 3. 2020 • 06:04
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo Toyota Aygo

Mzdy v kolínské automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) letos vzrostou o 7,8 procenta, příští rok o dalších 6,3 procenta.

Včera skončilo kolektivní vyjednávání, nová kolektivní smlouva bude na dva roky, řekl ČTK mluvčí firmy Tomáš Paroubek. Předešlá kolektivní smlouva byla platná do konce roku 2019. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila loni v TPCA zhruba 42.200 korun.

Od kdy dostanou zaměstnanci přidáno, Paroubek neuvedl. Detaily k dohodě firma zveřejní v úterý. Například odbory Kovo ale požadovaly, aby byl nárůst mezd doplacen zpětně od 1. ledna.

V letošním roce chce automobilka investovat více než 180 milionů eur (asi 4,5 miliardy Kč) do nových technologií se zaměřením na rozšíření kapacity výroby. V plánu je je stavba tří nových hal určených pro skladování, logistiku a další výrobní operace. Firma kvůli tomu přijme až 1000 nových zaměstnanců.

Od 1. ledna 2021 převezme společný kolínský závod Toyota, i poté se zde budou vyrábět auta všech tří značek. Výrobu navíc doplní nový model Toyota Yaris, především kvůli tomu firma investuje do rozšíření závodu. Z linky zde budou sjíždět auta s benzinovým a hybridním pohonem.

V pátek skončilo kolektivní vyjednávání v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto. Tarifní mzdy ve Škoda Auto vzrostou od 1. dubna o 5,7 procenta, od 1. dubna 2021 se zvýší o další 2000 korun. Nová kolektivní smlouva bude ve škodovce platit také dva roky, tedy do 31. března 2021.

Související články

Témata
19. 3. 2020 08:33
Zavřená fabrika
Nechci zlehčovat tíživost současné situace ale přijde mi úsměvné chlubit se zvyšováním mezd v zavřené fabrice

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku