Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je úžasná sbírka českých aut. Majitel za ni chce víc než 5 milionů

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 10. 2019 • 07:36
8
Zobrazit náhledy (8)
Na prodej je úžasná sbírka českých aut. Majitel za ni chce víc než 5 milionů Na prodej je úžasná sbírka českých aut. Majitel za ni chce víc než 5 milionů Na prodej je úžasná sbírka českých aut. Majitel za ni chce víc než 5 milionů

Jestli máte rádi stará česká auta, zvlášť ta z období socialismu, tohle se vám bude líbit. Minimálně na kukačku.

Objevili jsme totiž úžasnou sbírku českých vozidel na prodej. Nezahrnuje sice desítky automobilů, je jich "jen" sedm, ale zato všechny vypadají skvěle. Podle současného majitele jsou po renovaci a v "super stavu", plně pojízdné a s veškerou dokumentací.

A navíc jde na poměry československé automobilové produkce v některých případech o poměrně zajímavé kousky. V kolekci sice najdeme i Škodu 100, Škodu 120 a hatchback Škoda Felicia, ale kromě nich sbírka zahrnuje také například kupé Škoda 110 R, Tatru 600 z roku 1949 a dvě vzácné verze "embéčka".

Škoda 1000 MBG de Luxe je s nadsázkou řečeno sportovní verzí klasické "tisícovky". Měla totiž litrový motor se dvěma karburátory o výkonu 52 koní a byla určena hlavně na export nebo prodej v Tuzexu. V letech 1967 a 1968 vzniklo podle dostupných informací jen 3.287 exemplářů.

Stejný motor se dvěma karburátory má i dvoudveřová Škoda 1000 MBX de Luxe. Ta je ve srovnání s klasickým sedanem je ještě vzácnější, vyrobeno bylo jen 1.403 kusů.

Sbírka je na prodej pouze jako celek. A cena? Majitel si za sedm vozů žádá 5,5 milionu korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku