Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Naděje na návrat: Jak by vypadal nový Fiat Punto, kdyby klapla spolupráce s Renaultem?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 4. 6. 2019 • 05:20
61
20
Zobrazit náhledy (61)
Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto

Ikonické italské auto do města se od loňského roku nevyrábí, spekulace z posledních dnů mu však dávají naději na velký návrat.

Automobilka Fiat ukončila výrobu modelu Punto v srpnu loňského roku bez plánovaného nástupce. Punto se přitom za roky své existence stalo doslova ikonickým autem své třídy. První generace spatřila světlo světa v roce 1993, druhá dorazila roku 1999 a třetí značka nabízela od roku 2005. Celkem vzniklo tohoto slavného modelu něco přes devět milionu kusů.

Od léta loňského už ale pořídíte nové Punto jen ze skladových zásob a Fiat žádné informace o možném nástupci nepřinesl. Jenže spekulace z posledních týdnů dávají fandům italské značky naději.

Tedy spekulace… že francouzský Renault jedná se skupinou FCA o možném propojení, žádná spekulace není, to je hotová věc. Otázkou ale zůstává, jestli k tomuto partnerství skutečně dojde a pokud ano, co ve skutečnosti pro tu kterou značku přinese.

Fanoušci a nezávislí autoři ale nechtějí čekat na oficiální stanovisko a do práce se pouští sami. Grafik Kleber Silva například představil svou vizi nového Punta čtvrté generace, které by těžilo z technologií aliance Renault-Nissan a bylo postaveno na moderní architektuře Renaultu Clio V.

Základem malého francouzského hatchbacku je nově platforma CMF-B, jejíž vývoj probíhal od roku 2014 a ve srovnání s předchozí architekturou Clia přináší 85 % nových dílů. Navíc je tato plošina připravena na zástavbu širokého spektra pohonných jednotek: benzinových, naftových, ale i hybridu, jenž do Clia dorazí v roce 2020.

A jak by se takovéto znovuzrozené Punto líbilo vám? Zatímco z boku dárcovské Clio rozhodně nezapře, vpředu a vzadu si grafik představuje moderní pojetí prvků, které najdeme v aktuálním modelovém portfoliu italské značky.

Související články

Témata
19. 8. 2019 10:06
Fiat Micra
Takie Punto wygląda tak jak aktualna Micra. A Micra dziś to porażka, nikt tym nie jeździ.
5. 6. 2019 09:48
Re: za mě dobrý
tu je pointa v tom, že nefunguje systém prehodíme logo, ale môže fungovať spoločná platforma a svojbytný model.
5. 6. 2019 09:45
Re: to by ani nemuseli skúšať
manažéra asi ano, maichione utiekol do usa a v rámci skupina išli talianske značky do úzadia. Podľa mňa najväčšia chyba bola, že živili dlho lanciu, alfu aj fiat a nemali na to, aby ich utiahli. Tam to chcelo v istom období buchnúť po stole, rozhodnúť, čo pôjde koša a čo bude fičať (ale fakt fičať) a to neurobili. ťahali 3 značky na pol plynu a to je cesta do pekla.
Avatar - Jaros71
4. 6. 2019 22:51
Re: No asi ne.
Taky se mi to moc nelíbí...něco víc ve stylu Grande Punta by mělo šanci..s moderní technikou.
4. 6. 2019 19:10
Re: za mě dobrý
Ale sú to len kraviny - proste nebolo z čoho uvariť, tak si vymysleli. Lacný tovar.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku