Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Naše první SUV může být součástí italských policejních sborů, potvrdilo Ferrari

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 30. 6. 2018 • 13:43
9
1
Zobrazit náhledy (9)
Ferrari GTC4Lusso T Ferrari GTC4Lusso T Ferrari GTC4Lusso T Ferrari GTC4Lusso T
Na podobu prvního sportovně-užitkového vozu italského Ferrari si ještě musíme nějaký čas počkat. Už nyní ale tušíme, že dostane i policejní zbarvení.

Vztahy mezi skupinou FCA a italskými Carabinieri nedávno utužil vznik několika policejních Jeepů Wrangler s otevřeným nebem nad hlavou. Spolupráce by se za pár let mohla prohloubit ještě více, vedení Ferrari totiž věří, že součástí policejních sborů se stane i jejich první SUV, které se aktuálně připravuje. Luxusní značka ve službách policie není v Itálii ničím výjimečným, jen vzpomeňme na několik upravených sporťáků z dílny Lamborghini.

Možnost policejních SUV Ferrari potvrdil sám Sergio Marchionne. Ten sice v příštím roce zamíří do důchodu (příjezd modelu se očekává až později), ale v Maranellu zůstane, tudíž právě on rozhodne o tom, jestli první SUV italské značky majáky na střechu skutečně dostane.

SUV Ferrari je otázkou několika příštích let, proto se o technických podrobnostech zatím jen spekuluje. Fanoušky značky by pod kapotou jistě potěšil ikonický dvanáctiválec, střízlivější odhady zase hovoří o V8 biturbu z modelů 488 GTB a Portofino. Nevylučuje se ani příprava hybridní pohonné jednotky.

Marchionne každopádně slíbil, že novinka zůstane ve všech ohledech čistokrevným Ferrari. A italští strážníci by takovou novinku jistě ocenili, šlo by o další automobilovou chloubu hned vedle Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio či Lotusu Evora.

Témata
Avatar - Ada je zase tady
1. 7. 2018 10:05
Tak, doufejme...
Doufejme, že takto vypadat nebude. Pokud by tak vypadalo, nesmí nikde zaparkovat, protože by okolo něj bylo nablito. Žádný normální člověk pohled na tu zrůdu nevydrží.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud