Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nástupce Renaultu Laguna se jmenuje Talisman, ukáže se 6. července (+video)

Jan Mička Jan Mička 29. 6. 2015 • 01:43
72
Nástupce Renaultu Laguna se představí již příští pondělí. Ponese jméno Talisman.

Letošní rok je pro automobilku Renault ve znamení nových modelů. Chce jich představit celkem pět, přičemž pátá generace Espacu a zcela nový Kadjar už mají na Auto.cz své stálé místo, a pozornosti neunikl ani Renault Duster Oroch. O nástupci vlajkové lodi, kterou aktuálně představuje model Laguna, toho ale moc nevíme.

Nyní je stoprocentní, že se nová vlajková loď představí v pondělí 6. července v 14:30 (na českých stránkách Renaultu jej najdete o půl hodiny později) a bude se jmenovat Talisman. Před časem se spekulovalo také o názvu Atlantis, ten však z pochopitelných důvodů padá. Pokud je vám název povědomý, vězte, že se ve výrobním programu Renaultu již objevil, ale pouze pro čínský trh. V minulosti toto jméno nesl i koncept luxusního dvoudveřového kupé, které mělo pod kapotou masivní osmiválec o objemu 4,5 litru.

U hlavních proporcí karoserie žádnou „divočinu“ nečekejme, a co se týče designového stylu, ten bude stejný jako v případě Renaultu Espace a Kadjar. Talisman si odbude oficiální premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, vyrábět se bude ve francouzském závodě Douai, a na silnicích jej uvidíme před koncem letošního roku.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Emel
TO BUDE PECKA!
| 30. 6. 2015
To si mysleli u Hyundai taky. Biturbo je fajn, proti základním dvoulitrům asi obstojí, proti těm plnotučným ne. 1.6TDI bude okrajová záležitost u nás i v Německu, možná Holandsko...

Bez 2.0dci nemá Talisman na top 5 šanci
Avatar - Emel
TO BUDE PECKA!
| 30. 6. 2015
Je to jeden z nejdůležitějších kousků skládačky.
TO BUDE PECKA!
| 30. 6. 2015
Na 2.0TDI 110 a 140 bude v pohodě stačit 1.6 dCi. Spíš jde o to, jestli bude v Laguně něco jako 1.6 TDI. Myslím, že Superbů 1.6 TDI se prodá docela dost.
TO BUDE PECKA!
| 30. 6. 2015
Podle tebe je silnější motor důkazem špičkové techniky? To by to bylo docela jednoduché.
Avatar - Emel
TO BUDE PECKA!
| 30. 6. 2015
Špička v prodejích a špička v technice jsou prostě dvě různé věci.

Tak si vsaď proti Superbu, já do toho půjdu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku