Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nečekaný odchod prozrazuje svůj důvod. Stávající šéf Opelu míří do vietnamské automobilky

David Bureš David Bureš 27. 7. 2021 • 19:22
18
Zobrazit náhledy (18)
VinFast VF31 VinFast VF32 VinFast VF32 VinFast VF32 VinFast VF33 VinFast VF33 VinFast VF33 VinFast VF33 VinFast VF33 VinFast VF33 VinFast Fadil VinFast Lux SA VinFast Lux A

Vietnamská automobilka VinFast jede. Nyní do svého vedení angažovala úspěšného šéfa Opelu.

Automobilka Opel nedávno oznámila, že ji opouští její dosavadní generální ředitel Michael Lohscheller. Byla to hodně překvapivá zpráva, protože Lohscheller Opel úspěšně kormidloval v době přechodu automobilky od General Motors ke Skupině PSA a nyní do koncernu Stellantis. Překvapivá změna ve vedení Opelu nyní odhaluje svůj důvod.

Vyšlo totiž najevo, že Lohscheller míří k vietnamské automobilce VinFast, kde se stane rovněž jejím generálním ředitelem. V této funkci jej přitom čeká zajímavý úkol - mladá vietnamská automobilka totiž míří do Evropy a Severní Ameriky a právě dosavadní šéf Opelu se bdue snažit zajistit, aby na zavedených trzích prorazila.

VinFast byla přitom založena teprve v roce 2017 a o dva roky později postavila své první vozy, využívající pomoc od Pininfariny, Magna Steyr i BMW. Firma patřící do konglomerátu vietnamského miliardáře Phạma Nhậta Vượnga má přitom ambiciózní plány. Míří totiž na mezinárodní scénu, když svá auta chce vedle domácího Vietnamu prodávat také v USA nebo Evropě. Nemluvíme tu přitom o méně náročných trzích na východě kontinentu, VinFast hodlá své automobily prodávat také třeba v Německu, Francii nebo Nizozemí.

I z toho důvodu má dnes VinFast svá výzkumná a vývojová centra v Německu, Spojených státech nebo Austrálii. Tomu všemu má šéfovat právě Lohscheller, který má řídit firmu z její domoviny, Vietnamu.

Michael Lohscheller se přitom ve funkci generálního ředitele Opelu stal renomovaným manažerem. Do funkce šéfa Opelu nastoupil v roce 2017. Z pozice finančního ředitele nahradil Karla-Thomase Neumanna, v rámci tehdejší změny majitele Opelu, když německého výrobce od GM koupila francouzská Skupina PSA.

Pod Lohschellerovým vedením se německá značka po dvou desetiletích vrátila k zisku. Navíc rychle přezbrojila na techniku od PSA - s letošním nástupem nové Astry si základ z doby General Motors uchová už jen Insignia.

Do čela Opelu místo Lohschellera přichází Uwe Hochgeschurtz, a to s účinností k 1. září. Ten k německé automobilce přichází z Renaultu, kde šéfoval regionu Německo, Rakousko a Švýcarsko. Čeká ho tak výrazný kariérní skok, při němž Hochgeschurtz bude mít za úkol navázat na Lohschellerovo úspěšné období a pokračovat v jeho práci. Právě nový šéf bude realizovat plány na elektrifikaci portfolia Opelu nebo návrat značky na perspektivní čínský trh.

Doporučujeme

Témata